Mobil

Oppo Reno için İlk Bilgiler Geliyor

Oppo Reno yeni kamera sistemiyle geliyor. İşte yepyeni video.

Kısa süre önce ülkemizde de satışa çıkan Oppo modelleri, güçlü donanımları ve yüksek performanslarıyla dikkat çekmeye başladı. Marka sürekli olarak yeni akıllı telefonlarını da tanıtmaya devam ediyor. Şu sıralar gündemde olan modelin ise Oppo Reno akıllı telefonları olduğu söyleniyor. Özellikle tasarımıyla dikkat çekmesi beklenen serinin özelliklerinden söz edelim.

Oppo Reno İddialı Geliyor

Yeni akıllı telefonların tasarımının dikkat çektiğini göreceğiz. Tasarım kısmında neredeyse tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon gelecek. Sadece yan kısımlardan değil, üst ve alt kısımlardan da çerçevelerin kaldırıldığı görülüyor.

Yani bir çentik alanı bulunmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz. Ekranın böyle olması, açılır kapanır kamera sistemlerini işaret ediyor. Öyle ki çentik alanı ya da herhangi bir kamera alanı söz konusu değil.

Bu nedenle açılır kapanır kamera sistemi dışında bir beklenti söz konusu değil. Kısa süre önce tanıtılan 10 kat yaklaştırma teknolojisinin söz konusu kamerada yer alıp almayacağını da bilemiyoruz. Kamera ve ekran kısmında detaylar bu şekilde.

Tek bilgiler bunlar değil. Bunların dışında teknik özellikler kısmında da önemli bilgiler var. Teknik kısımda sızdırılan bilgilere göre telefonun 5 farklı versiyonu olacak. Her versiyonda farklı özellikler dikkat çekecek. İşlemcilerde değişiklik gösterecek.

Oppo Reno

En düşük modelin işlemcisinin Snapdragon 710 olacağı ve en yüksek işlemci modelinin ise Snapdragon 855 işlemcileri olacağından söz ediliyor. Yeni akıllı telefonların RAM bellek miktarı kısmında da yine 4 GB ile 12 GB arasında değişen değerlere yer verileceği bilgisi var.

Yine kesin olmayan bilgilerle beraber özel versiyon olarak göreceğimiz modelin 5G destekli olması da gündemde. Şu an için yeni akıllı telefonların sistem özellikleri konusunda paylaşılan detaylar bunlar ile sınırlı. Bu detayların dışında paylaşılan videoyu da yazımıza ekliyoruz.

Paylaşılan videoda yer alan tasarım detaylarına dikkat çekelim. %90’ın üzerinde ekran gövde oranından söz edilecek gibi duruyor. En azından videoda bu yönde işaretler var.  Oppo Reno ile gelecek model için yeni detaylar paylaşıldığı zaman ekleyeceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı