Mobil
Trend

Oppo Reno 3 Pro, 5G Teknolojili İşlemcisiyle Dikkat Çekiyor

Oppo'nun geliştirdiği Reno 3 Pro modelinin 5G teknolojiye sahip işlemcisi dikkat çekici özellikleriyle geldi.

Akıllı telefon pazarına çok hızlı bir giriş yapan ve pazarda kendisine yer edinmeyi bilen Oppo’nun Reno 3 Serisi 26 Aralık’ta kullanıcılara tanıtılacak. Bu arada telefonun 5G teknolojili işlemcisi de günlerden beri konuşulmaya devam ediyor. 

Akıllı telefon piyasasında Çinli üreticilerin öne çıktığı görülürken, Oppo da bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Çin merkezli Oppo’nun yeni serisi Reno 3 merakla beklenirken şirketin 5G teknolojili işlemci kullanması da akıllı telefon meraklılarını ziyadesiyle memnun ediyor. Özellikle Amiral Gemi Reno 3 Pro’nun hem Asya hem de Avrupa pazarında yer bulacağını söylemek mümkün.

İşte Oppo Reno 3 Özellikleri

Telefon ilk başta da ifade edildiği gibi 5G teknolojili Snapdragon 765G işlemcisinden güç alacak. Aynı zamanda Reno 3 Pro’da 12 GB RAM desteği kullanıcılara hız konusunda büyük bir kolaylık sağlamakta. Bunun yanı sıra 4025 mAH batarya kapasitesi ile şirketin pil ömrünü dikkate aldığını da söylemek mümkün. 

128 GB ve 256 GB depolama seçenekleriyle piyasaya sürülecek olan Oppo Reno 3 Pro’nun 64 megapiksel çözünürlüğündeki kameraya sahip olduğu görülürken, ön kısımda tek ön kamera olması eleştirmenleri biraz da olsun şaşırtıyor. 

191 Gram ağırlığında ve 8.22 mm kalınlığında olması beklenen Oppo Reno 3 Pro 5G’nin kullanıcıları bir hayli rahatlatacağı düşünülüyor. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı