Mobil

Oppo Reno 3 Performans Testi Sonuçları Yayınlandı

Oppo Reno 3 performans testleri yayınlandı. Sonuçlar ilginç.

Oppo, yeni akıllı telefon modelleri olarak Oppo Reno 3 modelini duyurdu. İddialı özellikleri ile öne çıkan yeni Oppo akıllı telefon modelinin tanıtımının hemen sonrasında telefonun performans testleri de yayınlandı. Yeni akıllı telefonların performans testlerinde paylaşılan sonuçlar ise oldukça dikkat çekici. Öyle ki ana model ile Pro model arasında beklenmedik bir fark olduğu görülüyor.

Aslında Pro modelinin daha önce olması gerekiyor. Fakat AnTuTu tarafından yayınlanan performans testleri sonrasında Pro modelin biraz daha geride olduğu ve ana modelin daha önde olduğu görülmekte.

Oppo Reno 3 ile Oppo Reno 3 Pro Farkı

Oppo Reno 3 Pro 5G modelinde Snapdragon 765G serisi işlemcilere yer veriliyor. Yeni işlemcilerle beraber gelen pro modelden farklı olarak ana modelin ise MediaTek Dimensity 1000L olduğunu görüyoruz.

Oppo Reno 3

Standart modelde yer alan özelliklerin biraz daha geri planda kalması bekleniyor. Fakat AnTuTu değerlendirmesine baktığımız zaman standart modelin 337669 puan aldığını görüyoruz. Buna karşın Pro modelin ise 320822 puan aldığı görülüyor.

Yapılan testlerde grafik performansı kısmında ise MediaTek daha önde. Pro modelde ise bellek performansı ve UX performansı daha önde gibi gözüküyor. Aradaki farkın neden olduğu konusunda bir bilgi yok ancak şimdilik bu yönde paylaşımlar dikkat çekmekte.   

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı