Mobil

Oppo Reno 3 İlk Kez Kullanıldı

Telefon pazarına hızlı bir giriş yapan ve rakipleriyle başa baş mücadele eden Oppo’nun yeni modeli Reno 3 ilk kez kullanıldı. 26 Aralık’a kadar duyurulacağı açıklanan telefonunun beklenen tarihten önce tanıtılması da kullanıcılarda heyecan yarattı.

Önceki günlerde gerek görselleri gerekse de tasarımı ortaya çıkan Oppo Reno 3 bu sefer kullanılırken görüntülendi. Weibo’da paylaşılan görselle birlikte cihazın bütün tasarım detayları gözler önüne serilmiş oldu. Ayrıca işlemci hakkında da merak edilen bazı bilgiler açığa çıkmış oldu. 

MediaTek MT6885 İle Geliyor

Henüz hakkında ekranında bir bilgi bulunmayan ve TENAA kayıtlarında da kesinleşmeyen işlemci bilgisi, kullanım sonucunda ortaya çıktı. Bilindiği üzere akıllı telefon tutkunlarının ifadeleri ve sızdırılan bilgiler, Oppo Reno 3’in Snapdragon 765G ile piyasada olacağını gösteriyordu. Ancak kullanım sonucunda telefonun MediaTek MT6885’ten güç aldığı ortaya konulmuş oldu. Bunun yanı sıra işlemcinin Dimencity 1000’in bir parçası olduğu da gözlerden kaçmadı. 

Bir amiral gemisi olarak hazırlanan ve akıllı telefon tutkunlarına hitap eden cihazda, 5G desteği bulunuyor. Aynı zamanda iki versiyon ile çıkacak telefon, 8 GB RAM desteği ile kullanıcılarına keyifli anlar yaşatacak. Bunun yanı sıra Oppo Reno 3’te 128 GB depolama alanı bulunuyor. 

TENAA’da paylaşılan fotoğraflarla cihazın tasarımı tam manasıyla ortaya çıkarken Oppo’nun gradyan renkler kullandığı da gözler önüne serildi. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı