Mobil

Oppo Ekranda Kamera Sistemiyle Geliyor

Oppo yeni kamera sistemine sahip olacak olan akıllı telefonları için kolları sıvadı. Marka ekrana gömülü kamera sistemini ne zaman sunacak?

Akıllı telefonların ekran kısmında, farklı tasarımlarla gelmeye başladığını görüyoruz. Birçok yeni akıllı telefon modelinde çerçevesiz paneller sunabilmek adına tasarım değişikliklerine bile gidilmeye başlandı.

Son olarak Samsung’un sunduğu ekrana gömülü kamera sistemini görmüştük. Bu sistemle beraber akıllı telefonların ön kamera için herhangi bir alana ihtiyacı kalmıyordu. Telefonların kamera alanı yine ekran üzerinde yer aldığı için sadece ufak bir delik şeklinde kamera bölümünün yer aldığını görüyorduk.

İşte Oppo bu konuda da yeni bir çözüm buldu. Markanın akıllı telefonların kamerasını tamamen gizleyeceği ortaya çıktı.

Oppo Kamera Sistemi Nasıl Olacak?

Paylaşılan bir video ve yeni paylaşılan bir afişle beraber Oppo tarafından sunulacak olan kamera tasarımı da ortaya çıkmış oldu. Bu paylaşıma baktığımız zaman yeni akıllı telefonların ön kamerasının yine ekran içerisinde olduğunu göreceğiz.

Fakat bu kez ekranın tamamen altında yer alan ekranlar söz konusu olacak. Yani kamera alanı sürekli olarak açık durmayacak.

Herhangi bir kamera alanının kullanıldığını görmeyeceğiz. Tamamen ekrandan oluşan bir panel göreceğiz. Ön kamerayı açtığınız zaman ise ekranda kamera alanı belirecek ve normal bir şekilde kamera kullanımı yapılacak.

Oppo

Kamerayı açtığınız zaman tıpkı Samsung modellerinde olduğu gibi ekrana gömülü bir kamera sisteminin sunulduğunu görmek mümkün olacak. Söz konusu kamera sisteminin ne zaman tanıtılacağına ilişkin bilgiler de var. Oppo, yeni akıllı telefonlarını MWC 2019 fuarında tanıtıma çıkaracak.

Bu sistemi kullanan ilk akıllı telefonu da o zaman göreceğiz. Tanıtımın hemen sonrasında hem kamera konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız hem de telefonların teknik özelliklerine yer vereceğiz. Şu an için bilgiler bu kadar ile kaldı. Paylaşılan afiş görsellerini de yine yazı içerisinde bulabilirsiniz.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı