İnternet

Opera, Kullanıcılara Kendilerini Takip Eden Siteleri Gösterecek

Opera tarayıcı için yeni bir güncelleme yayınlandı. Artık izleme yapmak isteyen siteler gösterilecek.

Veri gizliliği konusu hemen her alanda etkin bir şekilde öne çıkmaya başladı. İnternet dünyasının da buna göre şekillenmeye başladığını görüyoruz. Son olarak Opera bu yönde yeni bir adım attı. İzleme koruması özelliği ile kullanıcıların internette güvenlik bir şekilde dolaşmalarına izin veren tarayıcı, bu özelliği biraz daha geliştirdiğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde bu yönde bir düzenleme yapıldı ve yen bir güncelleme yayınlandı.

Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Opera artık kullanıcıları izleyen sitelerin önüne geçecek. İzleme koruması daha da detaylandırılacak. Reklamlar için kullanıcıları takip eden siteler engellendiği gibi bu sitelerin kullanıcılara gösterilmesi sağlanacak.

Opera Yeni Sisteme Geçti

Güncelleme sonrasında artık sizi izlemeye çalışan siteler de gösterilecek. Kaç sitenin izleme isteği olduğunu görebilecek ve buna göre düzenleme yapabileceksiniz.

Opera

Tarayıcının çok daha işlevsel olmasını sağlayan yeni özellik, kısa süre önce Firefox tarayıcı için de gelmişti. Yayınlanan bir güncelleme sonrasında Firefox tarayıcısı da aynı şekilde izleme talebinde bulunan siteleri gösterebiliyordu.

Şimdi Opera tarafından da böyle bir adım atılmış olması, tarayıcıların da sitelere karşı yeni önlemler aldığını göstermekte. İzleme koruması için alınan yeni önlemlerin kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise başka bir merak konusu. Son sürümün bunun dışında performans iyileştirmeleri de sunduğunu ekleyelim.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı