Mobil

OnePlus Kullanıcı Verileri Sızdırıldı

OnePlus akıllı telefonları için yeni bir güvenlik açığı ortaya çıktı. Firma açıklama yaptı.

Veri gizliliği konusunda atılan adımlar bazen yeterli olmuyor. Ne kadar adım atılırsa atılsın, veri güvenliğinin sağlanması çok kolay değil. Bu durumun son örneği ise OnePlus markasının başına gelen olay oldu. Popüler akıllı telefon devlerinden biri olan OnePlus, kısa süre önce kullanıcılarına bazı bildirimler gönderdi. Kullanıcılarına bildirimler gönderen firma, hacklendikleri konusunda bilgi paylaşımı yaptı. Kullanıcıları bu konuda uyaran firma, akıllı telefon sahiplerine bir bir mesajlar gönderdi.

Paylaşılan bildirimlerle beraber kullanıcıların hangi bilgilerine ilişkin veri sızıntısı olduğu konusunda da açıklama gecikmedi. Gönderilen bildirimlerde de bu konuda önemli detaylara yer verildiğini ekleyelim.

OnePlus: Önlemleri Aldık

OnePlus tarafından yapılan açıklama sonrasında veri sızıntısını hemen fark ettikleri ve açıkların kapatıldığı belirtildi. Güvenlik önlemlerini arttıran firmanın, veri sızıntısını da tamamen durduğu konusunda bilgiler paylaşıldı. Açığın kapatılmasının ardından, hangi bilgilerin sızdırıldığı konusunda da açıklama yapıldı.

OnePlus

Buna göre kullanıcıların adres, isim ve telefon bilgilerinin ele geçirildiği konusunda bilgiler paylaşıldı. Bunun dışında hesap bilgileri ve kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgilerin ise ele geçirilemediği konusunda da detaylar paylaşılmış durumda.

Bunun yanında firmanın hem etkilenen kullanıcı sayısı konusunda hem de hangi cihazların etkilendiği konusunda herhangi bir bilgi paylaşımı yapmadığını da belirtelim. Şu an tek söyleyebileceğimiz hatanın tamamen giderilmiş olduğu.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı