Haberler
Trend

Oculus Rift S Sanal Gerçeklik Gözlüğü Duyuruldu

Oculus'un geliştirilmiş sanal gerçeklik gözlüğü Rift S resmi olarak duyuruldu. İşte detaylar..

Gelişmiş sanal gerçeklik gözlüklerine bir yenisi daha eklendi. GDC 2019 etkinlikleri kapsamında Oculus tarafından yeni nesil Oculus Rift S model adında bir sanal gerçeklik gözlüğü resmi olarak tanıtıldı. Ürünün VR oyun deneyimlerinde konfor ve güveni zirveye taşıması beklenirken rekabet ettiği diğer markaların ürünlerine göre birçok farklı ve gelişmiş özellikleri ön plana çıkıyor.

Oculus Rift S ile birlikte gelen entegre kulaklık donanımının özellikle oyuncu topluluğunun geri bildirimlerine önem verilerek geliştirildiği dikkat çekiyor. Haliyle Lenovo Legion platformu ile yakın çalışma içerisinde olan Oculus, Rift S model gözlüğünde ağırlık dağılımını da dengeli biçimde tasarlamış görünüyor.

Tasarım olarak ele alındığında kablo karmaşası yok denecek kadar az. Oculus Rift S sanal gerçeklik gözlüğü çevre alanını aktif bir şekilde izleyebilmek için Oculus Insight teknolojisinden yararlanmış.

Oculus Rift S Genel Özellikleri

Oculus tarafından geliştirilen yeni sanal gerçeklik gözlüğünde dış dünyayı daha rahat görebilmek ve sahip olunan boş alanı genişletmeyi sağlayan Passthrought+ özelliği de bulunuyor. Oculus Touch denetleyicilerinin geliştirilmiş versiyonu ile kullanıcılarına sunulacak olan Rift S modeli, 2560x1440p çözünürlüğe sahip geliştirilmiş OLED ekrana ev sahipliği yapıyor.

Oculus Rift S sanal gerçeklik gözlüğünün OLED ekranının yenileme hızı 90Hz olarak geliştirilmiş.

Oculus Rift S Fiyatı

Oculus Rift S için belirlenen Avrupa fiyatı 399 dolar. 2019 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak olan ürünün çalışabilmesi için bilgisayar gereksiniminin olması en büyük handikap olarak görülüyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı