Oyun

Nvidia GeForce NOW Mobil Platformlara Geliyor

Nvidia GeForce NOW sistemi için Android desteği açıklandı. İşte desteğin detayları.

Bulut tabanlı oyun servislerinin son dönemde bir hayli ilgi çektiğini söylemek gerekiyor. Google Stadia sisteminin tanıtılmasından sonra bu alana gösterilen ilginin arttığını da biliyoruz. Son dönemde sistemlere olan ilgi artarken, bu alanda rakiplerin sayısı da artmaya başladı. Bu rakiplerden birisi de Nvidia GeForce NOW sistemi.

Nvidia tarafından sunulan ve yüksek sistem gereksinimleri isteyen oyunları oynamanızı sağlayan Nvidia GeForce NOW, giderek yaygınlaşmaya devam ediyor. Bir yandan PC platformunda bir yandan da Mac platformunda öne çıkan servisin şimdi ise yeni bir alana daha giriş yapacağı ortaya çıktı.

Nvidia GeForce NOW Telefonlara Geliyor

Mac desteği, PC desteği ve Nvidia Shıeld desteğinden sonra şimdi ise Nvidia GeForce NOW için Android desteğinin geleceği ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre Android desteği ise çok konuşulacak. Öyle ki akıllı telefonlar üzerinden oyun oynama deneyiminin baştan sona değiştiğini görmek mümkün olacak.

Nvidia GeForce NOW

Fakat burada bir sorunun ortaya çıkacağını da belirtelim. Oyunlarda doğrudan dokunmatik desteğinin sunulmasının pek mümkün olmadığını belirtiliyor. Bu nedenle oyunları kablosuz bir Bluetooth kontrol cihazı üzerinden oynamak biraz daha avantaj sağlamış olacak.

Şu an için beta listesinde olan mobil desteğinin ne zaman net olarak başlayacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Bunun için bir süre daha beklemek gerekecek. Nvidia yakın bir zamanda sistem için açıklamaları yayınlayacak. Kesin olarak yayın tarihi de bu şekilde ortaya çıkmış olacak.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı