Bilgisayar

Nvidia, 7 nm Ekran Kartlarına Geçiyor

Nvidia ile TSMC yeni ekran kartları konusunda anlaşmalara vardı.

AMD ile Nvidia arasında yaşanan yarış yeni bir boyut atladı. RX 5700 serisiyle beraber AMD ekran kartlarında 7 nm üretim sürecine geçiş yapmıştı. Yeni ekran kartlarıyla beraber başlayan süreç sonrasında iki firma arasındaki rekabetin de kızıştığını gördük. Artık AMD ekran kartlarının dışında Nvidia tarafından da adımlar atılmaya başlandı. Son olarak markanın CEO’su Jensen Huang tarafından açıklamalar yapıldı ve 7 nm üretim sürecine geçileceği duyuruldu.

Nvidia Ekran Kartlarını Güncelliyor

Yeni ekran kartları için 7 nm üretim teknolojisine geçiş yapılacağı firmanın CEO’su tarafından doğrulandı. Ekran kartlarının özelliklerinin neler olacağı konusunda çok fazla bir bilgi bulunmuyor ancak elde edilen detaylara göre bu karar sonrasında üretim konusunda da değişiklikler yapılacak.

Alınan kararlar sonrasında üretimde Samsung desteğinin azalacağı, bunun yerine TSMC ile daha fazla çalışma yapılacağı söyleniyor.

Nvidia ile TSMC

Nvidia ile TSMC arasında yeni bir ortaklık sunulmasını sağlayacak olan kararlar sonrasında, nasıl ekran kartlarının sunulacağı ise merak konusu oldu.

Beklenti çok daha iyi bir teknolojiye sahip olan ekran kartlarının piyasaya çıkması yönünde. Bu çalışmanın neticesinde gelecek olan yeni ekran kartlarının ilk serisi de 2020 tarihinde tanıtılacak. 2021 yılında ise çok daha iddialı ekran kartlarının gelmesi söz konusu olacak.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı