Mobil

Nokia X71 Modeli için Detaylar Gelmeye Başladı

Nokia X71 akıllı telefonlarının ekran görselleri ortaya çıktı. Nokia X71 ne zaman tanıtılacak?

Android geçiş sürecinde yeteri kadar başarılı olamayan Nokia, şu sıralar yeniden doğuşunu kutluyor. Marka uzun süredir beklenen 5 arka kameralı Nokia 9 modelini tanıtmasının ardından, bir kez daha gündeme gelmeyi başardı. Bu modelin hemen sonrasında bu kez gündeme gelen telefon ise Nokia X71 modeli oldu.

Nokia X71 Nasıl Bir Akıllı Telefon Olacak?

Paylaşılan yeni görseller Tayvan genelinde tanıtımı yapılacak olan bir akıllı telefonu işaret ediyor. Afiş görsellerine göre 2 Nisan’da tanıtımın yapıldığını göreceğiz. Tanıtımın hemen öncesinde önemli bilgilerin ortaya çıkmaya başladığını da ekleyelim.

Buna göre Nokia X71 akıllı telefonlarında ekrana gömülü kamera sistemi yer alacak. İlk olarak Samsung’un akıllı telefonlarında gördüğümüz ekrana gömülü ön kameranın, bu modelde de yer alması olası. Arka kamera kısmında ise çok iddialı bir seri gelecek. Telefonun arka kamerasının 48 MP değerinde olması bekleniyor.

Tabii ki bu ana kamera için beklenti. Bunun dışında ikinci ya da üçüncü arka kameranın olup olmayacağı kesin değil. Ana kameranın teknik özelliklerinin ise oldukça üst düzey olması bekleniyor.

Nokia X71

Yine başarısını kanıtlamış olan Zeiss lenslerini kullanacak kamera, 120 derece geniş açılı çekimi destekleyecek. Yapay zeka destekli olması beklenen kameraların, sahne tanıma özelliği gibi artılarının olmasını da bekliyoruz.

Kameralar bir yana, genel olarak değerlendirdiğimiz zaman üst segment ile orta segment arasında modeller göreceğiz. Nokia X71, işlemci kısmında Snapdragon 710 işlemcilerini kullanacak. Ekran kısmında da 6.22 inçlik Full HD+ paneller yer alacak.

Hem ekran kısmında hem de teknik özellikler kısmında ideal bir seri bekliyoruz. Bu özelliklerin dışında Nokia X71 akıllı telefonlarının diğer detaylarını tanıtımla beraber göreceğiz. Tanıtımın hemen sonrasında yeni serinin detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı