Haberler

Nokia Veri Merkezini Taşıyor

Nokia veri merkezi için taşıma kararı aldı. Nokia veri merkezi nereye taşınacak?

Son yılların yükselen markalarından biri olarak karşımıza çıkan Nokia, HMD Global sonrasında yeniden telefon dünyasına dönüşünü gerçekleştirmiş oldu. Kısa süre önce yeni akıllı telefon modellerinin tanıtımını da gerçekleştiren markanın, şu sıralar farklı planları olduğu ortaya çıktı.

HMD Global yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında telefonların veri toplama merkezleri için değişikliğe gidileceği konusunda açıklamalar yapıldı.

Sadece yeni akıllı telefonlar için değil, tüm modeller için geçerli olacak veri taşıma konusunda detaylar da açıklanmış durumda.

Nokia Veri Toplama Merkezini Değiştiriyor

Marka tarafından yapılan açıklamaya göre veri merkezi artık Finlandiya’ya taşınacak. Bunun için CGI ve Google Cloud ile anlaşmalar yapıldığı duyuruldu. Yapılan anlaşma neticesinde veri toplama merkezlerinin Finlandiya bölgesinde hizmete geçtiğini göreceğiz.

Konu hakkında açıklamalar yapan HMD Global yetkilisi Juho Sarvikas, veri merkezinin taşınmasının nedeni olarak ise daha iyi hizmet vermek isteği olduğunu belirtti.

Bir yandan kullanıcıların güncellemelere daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak bir yandan da destek ve güvenlik yamaları konusunda daha kararlı bir sistem sunulması için böyle bir yola başvurulduğu açıklandı.

Nokia

Veri merkezinin Finlandiya’ya taşınmasının arkasındaki nedenin daha iyi hizmet olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla beraber hem veri gizliliği hem de veri güvenliği konusunda AB standartlarına uygun davranılacağı da açıklamalarda yer aldı.

Tüm bu taşıma işlemlerinden sonra, Nokia modelleri için hizmetin nasıl değişeceğini zaman gösterecek. Zaten uzun süreli güncelleme desteği veren akıllı telefonlar sunan markanın, bundan sonraki süreçte daha başarılı olması bekleniyor.

Hakan ŞENTÜRK

1991 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı