Haberler

Nokia Smart TV Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Nokia Smart TV için tanıtım tarihi ortaya çıktı. Nokia Smart TV modeli ne zaman gelecek? İşte detaylar.

Nokia’nın kısa süre önce yeni akıllı televizyon modellerini piyasaya süreceği konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı. Yeni akıllı TV modellerinin yıl bitmeden tanıtılacağı ve hemen sonrasında da pazara sunulacağı konusunda iddialar paylaşılmıştı. Şimdi ise Nokia Smart TV serisi için beklenen detaylar ortaya çıktı. Bir yandan yeni akıllı televizyonun özellikleri ortaya çıktı bir yandan ise Nokia Smart TV tanıtım tarihi konusunda bilgiler verildi.

Nokia Smart TV Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Yeni akıllı TV modelinin çözünürlük değerinden söz ederek başlayalım. Paylaşılan bilgilere göre yeni seri akıllı televizyonlarda 55 inçlik bir ekran boyutu sunulacak. 55 inçlik ekran boyutunun yanında çözünürlük değeri ise 4K olacak.

İddialı serinin ses sisteminde ise JBL ortaklığı öne çıkacak. JBL ile ortak olarak geliştirilen ses sisteminin detayları şu an için belli değil. Tamamen çerçevesiz bir tasarım da kullanmasını beklediğimiz Nokia Smart TV modelinin işletim sistemi kısmında ise Android Pie işletim sistemi kullanılacak.

Nokia Smart TV

Google Play desteği bulunacak olan yeni serinin tanıtımı ise 5 Aralık tarihinde yapılacak. 5 Aralık’ta hem televizyonun fiyatı hem de tüm teknik özellikleri açıklanacak. Ayrıca serinin hangi bölgelerde satışa çıkacağı konusunda da detayların açıklanmasını bekliyoruz. Beklenti serinin ilk olarak Hindistan pazarında satışa çıkması yönünde.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı