Bilim & Teknoloji

Nokia Akıllı Televizyon Sektörüne Giriyor

Nokia akıllı televizyonları için ilk bilgiler ortaya çıktı.

Cep telefonları döneminde en başarılı markalardan biri olmasına karşın akıllı telefonlarında bir türlü başarı elde edemeyen Nokia, HMD Global sonrasında yeni akıllı telefon modelleriyle pazardaki yerine geri dönmüştü. Söz konusu akıllı telefon modellerinde başarı elde etmeye başlayan Nokia, geri dönüşünü diğer akıllı ürünlerle desteklemek istiyor.

Bu noktada son olarak markanın akıllı TV ürünleri üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bir e-ticaret devi olan Flipkart tarafından yapılan açıklamaya göre çok kısa süre sonra Nokia’nın yeni akıllı TV ürünlerini görmek mümkün olacak.

Nokia Akıllı TV Modelleri Neler Sunacak?

Doğrudan Nokia tarafından yapılan bir açıklama olmadığı için televizyonun özelliklerini bilemiyoruz ancak e-ticaret devi tarafından yapılan açıklamaya göre iddialı bir televizyon modeliyle karşı karşıya kalacağız.

Nokia

Markanın yeni akıllı televizyonlarının içerisinde yer alacak olan teknolojilerden sadece ses sisteminin ortaya çıktığını söylemek gerekiyor. Buna göre Nokia, televizyonlarında yer alan ses sistemleri için JBL ile anlaşma yapacak.

JBL ile yapılacak olan anlaşma sonrasında yeni akıllı TV modellerinde ses sistemi olarak dahili bir ünite kullanılacak. Muhtemelen yine Android tabanlı bir işletim sistemine sahip olacak olan yeni TV ürünlerinin fiyatı ve çıkış tarihi konusunda da henüz detaylar ortaya çıkmış değil. Bunlar için Nokia tarafından yapılacak olan açıklamaları takip etmek gerekecek.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı