Mobil

Nokia 9 PureView Android 10 Güncellemesini Aldı

Nokia 9 PureView Android 10 güncellemesi sunuldu. Yeni sürüm ve son detaylar.

Akıllı telefonları için amiral gemisi modeli olarak Nokia 9 PureView serisini yayınlayan Nokia, 5 arka kameraya sahip akıllı telefonlarıyla beraber büyük oranda ses getirmişti. Yeni akıllı telefonların satışa çıkmasının ardından, telefonlar için güncelleme müjdesi de verilmişti. Nokia 9 PureView Android 10 güncellemesi alacak modellerden biri olarak sınıflandırılmıştı.

Beklenen güncelleme için kısa bir bekleyişin ardından sonunda Nokia 9 PureView Android 10 güncellemesi yayınlandı. Daha önce Nokia 8.1 akıllı telefonları için yayınlanan güncelleme şimdi ise yeni akıllı telefonlar için geldi.

Nokia 9 PureView Android 10 ile Yenilendi

Nokia Mobile Twitter hesabı üzerinden paylaşılan güncelleme haberiyle beraber yeni serinin Android 10 aldığı resmiyet kazanmış oldu. Kullanıcıların güncelleme yapmaları için gereken ise güvenlik yamalarının son serilerini yüklemek olacak.

Nokia 9 PureView Android 10

Nokia 9 PureView güvenlik yamalarını yapan kullanıcıların Android 10 yüklemesine ulaşabilecekleri duyuruldu. Hemen hemen tüm Android 10 özelliklerinin kullanılabileceği akıllı telefonun hemen sonrasında bir diğer güncellemenin ise Nokia 7.1 serisi akıllı telefonlarına sunulacağını da ekleyelim.

Böylece orta segment modeller için de Android 10 güncellemeleri sunulmuş olacak. Yeni güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Muhtemelen yeni sürümün tüm akıllı telefonlara dağıtılması 2020 yılını bulacak. Nokia başka hangi akıllı telefonları için Android 10 sunacağını zaman içerisinde açıklayacak.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı