Mobil

Nokia 9.2 Modelinin İşlemcisi Göz Dolduruyor

Eski gücünü geri kazanmak için çalışmalarına hız veren Nokia, yeni bir amiral gemisi için hazırlıklara başladı. Şirketin 9.2 modelinde kullanacağı işlemci belli olurken, beklentilerin üste düzeyde olduğu ifade ediliyor.

Ünlü teknoloji şirketlerinden birisi olan Nokia, yeni telefonu 9.2 için çalışmalarına hız verdi. Nokia Anew’in resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgilerle birlikte telefonun işlemcisine dair bazı detaylara ulaşılmış oldu. 

İşte Nokia 9.2’nin İşlemcisi

Nokia Anew tarafından Twitter üzerinden paylaşılan gönderi, 9.2 modelinin işlemcisiyle alakalı kullanıcılara bilgi verdi. Şirketin yeni cihazında Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisini kullanacağı kesinleşirken, bu sayede rakipleriyle daha kolay mücadele edeceği düşünülüyor. Bilindiği üzere SD 865, 5G teknolojisine sahip son nesil işlemcilerin arasında yer alıyor. 

Bilindiği üzere şirket, yeni modeli için tanıtımı daha erken yapmak istiyordu. Ancak Nokia 9.2’nin tanıtımı gecikince farklı iddialar ortaya atıldı. Şirketin telefonu bir süre üretmeyeceği iddiaları ayyuka çıksa da gerçek, işlemci için beklendiğini gösteriyor. Kısacası Nokia, SD 865 işlemcisini kullanabilmek için telefonun tanıtımını ertelemiş oldu. 

Hatalarından ders alan ve amiral gemisi modellerde son nesil işlemcileri kullanmayı planlayan Nokia’nın üst seviye işlemcilerle pazardaki payını geri kazanmak istediği biliniyor. 

İlerleyen günlerde Nokia 9.2 hakkında daha fazla detayın ortaya çıkacağı ve son özelliklerin teknoloji şirketi Nokia tarafından duyurulacağı gelen haberler arasında. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı