Mobil

Nokia 6.3 Duyurusu Öncesinde Ortaya Çıktı

Nokia 6.3 bir kez daha konuşuluyor. Bu kez daha detaylı özellikler var.

Nokia bir süredir sessiz. Yükseliş yakalayan markanın yeniden bir düşüş sürecine girdiği konuşulurken bir yandan da yeni telefonlar için bilgiler gelmeye başladı. Tanıtıma en yakın olan akıllı telefon Nokia 6.3.

HMD Global’ın orta segment sınıfını hedef alacağı yeni akıllı telefon, iyi sayılabilecek özelliklere sahip olacak.

Nokia 6.3 ile Neler Bekliyoruz?

Telefonun işlemcisi Snapdragon 6 serisi olacak. Snapdragon 675 işlemcisi iyi ihtimalde gelen işlemci olacak. Diğer ihtimal Snapdragon 670 serisi. İki işlemciden birisi kullanılacak ve işlemci seçimi teknik özellikleri doğrudan etkileyecek.

Eğer telefon Snapdragon 670 işlemcisini kullanacak olursa 2 GB RAM miktarı ile gelmesi, Snapdragon 675 işlemcisi kullanılacak olursa 3 GB RAM kullanılması olası olacak.

Nokia 6.3

Toplamda 3 arka kamera bulunacak telefonun 16 MP ana arka kamerası olacak. Diğer kameralar 8 MP ve 5 MP değerinde olacak.

Her detayı yeni akıllı telefonun orta segment olacağını göstermekte. Tabii ki fiyatta orta segmenti işaret edecek. Aynı sızıntılara göre telefonda 249 Euro satış fiyatı olacak. Avrupa’da satılan diğer akıllı telefonlara göre biraz daha uygun fiyatlı bir versiyon gelmiş olacak.

Ekran tercihi ve tasarım seçimi satışları doğrudan etkileyecek detaylar olsa da bu fiyata yüksek satış rakamlarına ulaşılabileceği yorumunu yapabiliriz.

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı