Mobil

Nokia 5.2 Performans Testlerinde Ortaya Çıktı

Nokia 5.2 için performans testinde özellikler ortaya çıktı.

MWC 2020’nin iptal edilmesi, birçok akıllı telefonun tanıtımını engelledi. Bu telefonlardan birisinin de Nokia 5.2 modeli olması bekleniyor. Orta segment bir telefon olarak gelmesi beklenen yeni serinin, performans testlerinde de ortaya çıktığını ekleyelim. Captain America kod adıyla beraber gelmesi beklenen yeni seri akıllı telefonların içerisinde yer alacak olan işlemciler konusunda da önemli bilgiler elde etme şansını bulmuş olduk.

Nokia 5.2 Nasıl Bir Seri Olacak?

Yeni akıllı telefonda ilk olarak işlemciler öne çıkacak. İşlemci kısmında Snapdragon 660 serisinin öne çıktığını göreceğiz. Snapdragon 660 ya da Snapdragon 665 serisi işlemcilerin kullanılacağı seride 8 çekirdekli işlemcilerin 1.80 GHz taban hızının olduğu görülecek.

Nokia 5.2

Bu da yeni seri akıllı telefonların performans konusunda ideal bir akıllı telefon olacağını gösteriyor. Bunun dışında RAM kısmında ise 4 GB RAM miktarının sunulması sağlanacak. Bir versiyonda 3 GB RAM bulunması da söz konusu olabilir.

Her iki RAM kapasitesinde de depolama birimi kısmında 64 GB depolama alanına yer verildiği görülecek. 6.2 inç çentikli ekran tasarımıyla beraber öne çıkacak olan akıllı telefonların fiyatının nasıl olacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Beklenti 200 dolar fiyatın üzerine çıkmayacak olan bir akıllı telefonun sunulacağı yönünde.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı