Mobil

Nokia 3.1 Plus Fiyatı Açıklandı

Nokia 3.1 Plus akıllı telefonlarının Türkiye fiyatları açıklandı. Nokia 3.1 Plus nasıl bir telefon?

Nokia’nın uygun fiyatlı akıllı telefonları için yeni seriler kısa süre önce duyurulmuştu. Tanıtımı yapılan ilk serilerin hemen ardından devam serisi olarak gelen yeni akıllı telefon modellerinden birisi de Nokia 3.1 Plus akıllı telefonları olmuştu.

Merakla beklenen yeni akıllı telefonun tanıtımının sonrasında fiyatları da açıklandı. Kısa bir bekleme süresinin ardından bu modeller için ülkemiz fiyatlarının da açıklandığını gördük.

Nokia 3.1 Plus Fiyatları için Beklenen Açıklama

Türkiye fiyatlarına geçmeden önce söz konusu akıllı telefonların özelliklerini hatırlayalım. Bu modelde 6 inçlik bir panel kullanılıyor. Geniş ekrana sahip olmasına karşın telefonun çentik ekranı kullanmadığını görüyoruz. Bunun yerine çerçeveleri dikkat çeken bir model söz konusu.

6 inç ekranların çözünürlük değeri ise HD+ olarak açıklandı. 18:9 ekran oranı sunan telefonların, ekran kısmında orta segment modelleri işaret ettiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Teknik özellikler kısmına geçtiğimiz zaman ise bu modelin MediaTek Helio P22 işlemcilerini kullandığını görüyoruz. Yenilenmiş olan işlemciler 8 çekirdekli ancak çok yüksek bir performans değerine sahip değil.

Nokia 3.1 Plus

Arka kısımda 13 MP değerinde bir ana kamera ve 5 MP değerinde ikinci kamerada kullanan akıllı telefonun 2 GB ile 3 GB olmak üzere iki farklı RAM bellek seçeneği var. 16 GB ile 32 GB depolama alanı seçenekleri sunacak olan telefonun özelliklerinden sonra gelelim Türkiye fiyatlarına.

Bu modelin ülkemiz fiyatı 1399 TL olarak açıklandı. Sınıfına baktığımız zaman 1399 TL gibi bir satış fiyatının makul olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabii ki aynı özelliklerde farklı alternatiflerde var ancak bu modelin 3 yıl boyunca güncelleme alma gibi artıları olacak. Nokia 3.1 Plus modellerinin ne kadar ilgi göreceği ise tartışılır.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı