Mobil

Nokia 1.3 FCC Listesinde Ortaya Çıktı

Nokia 1.3 bu kez FCC listelerinde ortaya çıktı.

Nokia’nın giriş seviyesi akıllı telefon modelleri arasında yer almasını beklediğimiz Nokia 1.3 akıllı telefonları için detaylar belli olmaya başladı. Son olarak yeni seri akıllı telefonlar FCC listelerinde ortaya çıktı.

Aslında telefonun Nokia TA-1207 kod adıyla kullanıcıların karşısına çıktığını görüyoruz ancak bu kodun Nokia 1.3 modelini yansıttığı düşünülüyor. Nokia 1 akıllı telefonlarının üçüncü modeli olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni akıllı telefonların belli başlı bazı özelliklerinin de paylaşıldığını söylemek lazım.

Nokia 1.3 Nasıl Bir Telefon Olacak?

Yeni model için ortaya çıkan detaylar ilk olarak ekran boyutu hakkında bazı bilgiler veriyor. Buna göre söz konusu akıllı telefonlar 5.7 inç ya da 5.8 inç ekran boyutuyla beraber gelecek. Daha önce sunulan modelde kullanılan 5.7 inçlik ekran boyutuna benzer bir serinin geleceğinin söylenmesi, bu modelin tasarım açısından da aynı çizgileri sunacağını gösteriyor.

Nokia 1.3

Bunun dışında yeni akıllı telefonlarda Snapdragon 215 serisi işlemciler yer alacak. Giriş seviyesi işlemcilerin kullanılacağı akıllı telefonun 1 ya da 2 GB RAM miktarına sahip olması ve 2920 mAh değerinde de bataryasının olması beklenmekte.

Telefonun ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor ancak bu modelin markanın uygun fiyatlı akıllı telefonlarından biri olması beklentisi var. Tanıtım tarihi ya da satış tarihi konusunda da ekstra bir bilgi yok.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı