Oyun

Nintendo Switch Hayranlarına Müjdeli Haber

Nintendo Switch konsolları yenileniyor! İşte yeni konsollar hakkında ilk bilgiler.

Oyun konsolları denildiği zaman genel kabul görmüş bir taslak söz konusu. Kontrol cihazları, televizyona bağlanan konsollar genel bir tasarım ve yapı içerisinde sunuluyor. İşte bu çizgiyi değiştiren ve yeni bir konsol tasarımı sunan ürünlerin başında Nintendo Switch geliyor. Oyun alışkanlıklarını değiştiren seri için şu sıralar yepyeni çalışmalar var.

Nintendo Switch İki Yeni Modelle Güncellenecek

Wall Street Journal tarafından paylaşılan yeni raporlar, konsol serisinin yenileneceğini gösteriyor. 1.nesil konsol sınıflarından farklı olarak yeni nesle geçiş yapılacak. Tek bir cihazda görmeyeceğiz. İki farklı cihaz gelecek. İlk seride üstün bir performans görmek mümkün olacak.

Serinin devam modeli de zaten bu konsollar olacak. Fakat bu konuda kısa bir bilgilendirme yapmak gerekiyor. Bir model üst segment seri olacak ancak bu model Xbox One X ya da PS4 serileri kadar güçlü modeller olmayacak.

Nintendo Switch

Bunun yerine ana modelin güncellenmiş olan versiyonunu görme fırsatını elde edeceğiz. 1.nesle göre biraz daha iyi bir seri söz konusu olacak. Daha ne gibi değişikliklerin olacağı ve tam olarak sistemin nasıl olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bunlar için yeni bilgilerin gelmesini beklemek gerekiyor.

Yenilenen seriler içerisinde ana model için durum bu olacak ancak yeni bir Nintendo Switch daha göreceğiz. İkinci modelin amacı ise bambaşka. Bu modelde amaç fiyatı aşağı çekmek olacak.

Nintendo Switch

Daha makul bir fiyat aralığına sahip olan seri görmemiz olası olacak. Fiyat kısmında güncelleme ile gelecek olan diğer modelin nasıl farklar sunacağı konusunda da bir bilgi bulunmuyor.

Daha önce gördüğümü 3DS modelinin devamı niteliğinde olması beklenen güncellenmiş serinin, yüklü oyunlarla beraber gelmesi muhtemel. Fakat bu modelin de fiyatı ve satış tarihi konusunda bir bilgi yok.

Tıpkı ilk seride olduğu gibi tanıtımın ise E3 2017 fuarı kapsamında yapılması bekleniyor. Tanıtımın hemen sonrasında oyun listelerinden ve yeni konsolların teknik özelliklerinden söz edeceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı