İnternet

Netflix Türkiye Zamları Açıklandı

Netflix Türkiye için yeni bir haber geldi. Netflix Türkiye fiyatlara zam yapıldığını açıkladı. İşte açıklanan yeni fiyatlar ve işte zamlarla beraber kampanyalardaki son durum.

Son yıllarda en popüler servislerden biri olan Netflix, geçtiğimiz aylarda ABD genelinde fiyatlar için düzenleme yapılacağını duyurmuştu. ABD genelinde değişen fiyatların ardından ise bu kez ülkemizin de aralarında bulunduğu birçok ülke için zam kararı ortaya çıktı. Yapılan zamlar sonrasında ise Netflix Türkiye fiyatları da netlik kazanmış oldu.

Netflix Türkiye Fiyatları Nasıl Değişti?

Zamlar sonrasında fiyatlarda beklendiği kadar yüksek bir değişiklik olmadı. Beklenti zamların 5 ile 10 TL arasında ek fiyat sunması yönündeydi. Fakat bu durum yerine ufak bir miktar artış yaşandığını gördük. Netflix Türkiye için satılan hemen hemen her paketi etkileyen zamlar 2 TL gibi oldukça düşük bir seviyede.

Buna göre Netflix Türkiye için uygulanan yeni zamlar sonrasında başlangıç paketinin 17.99 TL ile satışa çıktığını belirtelim. Daha önce bu paketin satış fiyatı 15.99 TL olarak açıklanmıştı. Arada 2 TL gibi bir oynama söz konusu oldu.

Netflix Türkiye

Bu giriş paketi için sunulan fiyat. Bunun dışında bir de orta paket için uygulaman zam var. Orta pakette de fiyat 29.99 TL olarak güncellendi. Arada yine 2 TL gibi bir farkın olduğunu gözlemliyoruz. Aynı şekilde özel paket için de 2 TL zam yapıldı ve yeni fiyat 41.99 TL oldu.

Şu an için Netflix Türkiye tarafından açıklanan yeni fiyatlar bu şekilde. Şimdiden itibaren satışların yeni fiyatlar üzerinden yapılacağını da ekleyelim. Bu arada ilk ay için ücretsiz olarak sunulan deneme kampanyası da devam ediyor. Yani yeni fiyatlarda da önce 1 ay ücretsiz deneme imkanını elde etmiş oluyorsunuz.

Zamlar sonrasında satışların çok fazla değişmesi ise beklenen bir durum değil. Muhtemelen bu yıl başka bir fiyat artışı yapılmayacak. Ayrıca artış sadece ülkemizle de sınırlı değil ekleyelim.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı