Bilim & Teknoloji

NASA Moon Tunes Listesi Oluşturuluyor

NASA Moon Tunes listesi için açıklamalar geldi. İşte yeni kampanya ve NASA Moon Tunes listesinin detayları.

NASA, genelde yeni uzay araştırmaları ve uzay araştırmalarında kullanılacak olan teknolojiler ile gündeme geliyor. Fakat bu kez NASA’nın gündeme gelmesinin bambaşka bir nedeni var. Bu kez konu başlatılan yeni kampanya. Yeni başlatılan kampanya kapsamında Ay’a giderken astronotların dinleyebilecekleri şarkıları toplamak için başlatıldı. Kampanyanın detaylarına geçelim.

Yeni Ay Görevi için NASA Moon Tunes Listesi

Söz konusu kampanya, Ay’a ayak basmanın 50.yılı için başlatıldı. İlk olarak 1969 yılında NASA’nın gönderdiği uzay aracıyla beraber Ay’a ulaşılmış ve 8 gün süren yolculuk sonrasında ünlü astronot Neil A.Armstrong Ay’a ayak basan ilk insan olmuştu. 24 Temmuz 1969 yılında gerçekleşen olay, Dünya tarihinde de ilklerden biri olmayı başardı.

Şimdi düzenlenen NASA Moon Tunes kampanyası da tam olarak ayak ilk ayak basışın 50.yılını kutlamak amaçlı. Kampanya kapsamında NASA, astronotları için şarkı önerileri istiyor. İnsanlardan gelen şarkı önerilerine göre yeni bir çalma listesi oluşturuluyor. Yeni oluşturulan çalma listesinin amacı da belli.

NASA Moon Tunes

Bir sonrası NASA yolculuğunda bu çalma listesinin kullanılacağı konusunda bilgiler verildi. Buna göre bir 2024 yılında düzenlenecek olan Ay seyahatinde yeni çalma listeleri dinlenecek. Kısacası astronotların yolculuk sırasında neler dinleyeceği belirlenecek. Tabii ki listenin oldukça uzun olacağını belirtelim.

Öyle ki yolculuk tam olarak 3 gün sürecek. Tabii ki bu sürenin içerisinde bir de geri dönüş süreci var. Tüm bunlar hesaba katıldığı zaman oldukça uzun bir liste sunulması gerekiyor. NASA Moon Tunes etiketiyle şarkı önerilerinin toplanması ise 28 Haziran tarihine kadar devam edecek. Bu tarihten sonra ise hazırlanan müzik listesinin açıklandığını göreceğiz.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı