Bilgisayar
Trend

MSI Mini LED Ekranlı Dizüstü Bilgisayar Modelini Müjdeledi

Bilgisayar denildiği zaman akla gelen şirketlerden birisi olan MSI, önemli bir duyuru yaparak Mini-LED dönemini başlatacağını açıkladı.

Gerek dünyada gerekse de Türkiye’de pek çok kullanıcıya hitap etmeyi başaran MSI, yeni teknolojilerle kendisini daha da geliştirmek istiyor. Şirket, CES 2020 kapsamında 17 inçlik Mini-LED ekranlı bilgisayarını lanse edeceğini açıkladı.

OLED ve AMOLED panellerinden yeni cihazında vazgeçecek olan MSI’ın Mini-LED ile çok daha iyi bir performans yaratmak istediği biliniyor. Şirketin yetkililerinden gelen bilgilere göre OLED panellerdeki “burn-in” sorunu Mini-LED panellerde bulunmazken bu paneller hem daha hafif hem de daha ince. Böylelikle Mini-LED yüksek kontrast sunuyor, enerji tasarrufu sağlıyor ve kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim yaşatıyor.

MSI, Creator 17 modelinde bu panelleri kullanacağını açıklarken cihazın 2020 yılında tanıtılacağını belirtti. Ayrıca farklı firmaların da Mini-LED teknolojisiyle alakalı bazı adımlar atabileceğini söylemek mümkün.

MSI’dan Sonra Apple da Çalışmalara Başlıyor

CES 2020’yi bekleyen ve Mini-LED dönemini başlatacağını duyuran MSI’ın ardından Apple’ın da bu furyaya katılması bekleniyor. Ünlü teknoloji şirketi Apple’ın da en azından 2020 yılı ikinci çeyrek itibariyle Mini-LED panelli bilgisayarlarını kullanıcılarla buluşturacağı düşünülmekte.

2020 yılında iPhone cihazlarda OLED ekran kullanacağını açıklayan Apple’ın Mini-LED panellere 2021 yılında geçilmesi bekleniliyor. Gerek MSI gerekse de Apple’ın bu konudaki hamleleri sektörde bir değişikliğe sebep olabilir.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı