İnternet

Mozilla Firefox Eklenti Geliştiricilere Yeni Zorunluluklarını Açıkladı

Mozilla Firefox için yeni bir güvenlik önlemi daha duyuruldu.

Güvenlik konusunda düzenlemeler yapan Mozilla Firefox, son birkaç yıldır çok önemli adımlar atmaya başladı. İlk olarak Facebook’un kullanıcı gizliliğini riske attığını belirleyen Mozilla Firefox, Facebook ile olan ortaklığını sonlandırmıştı. Facebook ile yapılan çalışma sonrasında geri plana geçen internet tarayıcının hemen sonrasında gizlilik kurallarını değiştirdiğini gördük.

Bir yandan gizlilik kuralları güncellendi bir yandan ise izleme koruması sistemleri geliştirildi. Son güncellemeden sonra tarayıcı üzerinden size izleme talebi gönderen siteleri görüntülemeniz de mümkün hale getirildi. Şimdi ise güvenlik konusunda yeni bir adım atılacağını da ekleyelim. Bu kez eklenti geliştiricilerini hedef alan yeni bir düzenleme söz konusu olacak.

Mozilla Firefox Eklenti Geliştiricilere İki Aşamalı Kimlik Doğrulamayı Zorunlu Kılacak

Yeni düzenleme sonrasında Mozilla Firefox için eklenti geliştiren geliştiricilerin iki aşamalı kimlik doğrulama sistemini kullanması zorunlu kılınacak. İki aşamalı kimlik doğrulama sisteminin zorunlu tutulmasıyla beraber, geliştiricilerin hesaplarının çalınmasının da önüne geçilmiş olunacak.

Mozilla Firefox

Hackerların geliştiricilerin hesaplarını hedef aldığı ve bu şekilde casus yazılımları yaydığını belirten Mozilla Firefox buna önlem olması açısından artık geliştirici hesapları için iki aşamalı doğrulama sisteminin zorunlu olduğunu duyurmuş oldu.

Bu sistemde kullanıcıların güvenliğinin sağlanması söz konusu olacak. Görünen o ki firma bu konuda çalışmalara devam edecek ve tam olarak veri güvenliği sağlayacak.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı