Mobil

Motorola’dan Yeni Telefon Açıklaması

Motorola yeni akıllı telefonları için hazırlıklara başladı. Amiral gemisi modelleri üretilecek mi? Açıklamalar nasıl?

Üst segment akıllı telefonlar için yarışa giren birçok marka var. Samsung, Apple, Huawei gibi markaların bulunduğu segmentten uzak duran markalarda yok değil. Bu markalardan birisi de Motorola.

Genelde orta segment akıllı telefon modellerini tanıtmasına alıştığımız markanın, bundan sonrası akıllı telefon modelleri için de açıklamalar yayınladığı ekleyelim.

Yapılan açıklamalar markanın bundan sonraki stratejisini de ortaya koymuş oldu. Yeni akıllı telefonlarda nasıl serilere yer verileceği konusunda bilgilerin ortaya çıktı. Firmanın söylemlerine bakacak olursak yine bir sürpriz yapılmayacak.

Orta Segment Modellere Devam

Motorola yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre üst segment akıllı telefonları göremeyeceğiz. Üst segment akıllı telefon modelleri yerine, orta segment seriler üzerinde devam edilecek. Yeni modellerde yine orta segment seriler arasında yer alacak. Bu durumun nedeni olarak maliyetler gösteriliyor.

Üst segment akıllı telefonlar arasında ciddi bir rekabet var. Bunun yanında Motorola üst segment modeller üretse dahi, kullanıcıların markayı tercih etmesi pek mümkün gibi gözükmüyor.

Bunun yerine aynı fiyat aralığında daha bilindik amiral gemisi modellerinin tercih edileceği düşünülüyor.

Motorola

Baktığınız zaman bu düşüncenin çok da yanlış olmadığını söyleyebiliriz. Tabii ki yeni akıllı telefonların orta segment seriler olması nasıl karşılanacak bu da soru işareti.

Genelde tasarım konusunda başarılı ancak işlemci kısmında çok üst seriler olmayan modellerin sunulduğunu gördük. Bu sistemin bir süre daha devam edeceği ve yeni akıllı telefonlar için de orta segmentin üzerine çıkılmayacağını belirtelim.

Söz konusu modellerin fiyatlarının nasıl olacağı kısmında ise en ufak bir açıklama bulunmuyor. Fiyat kısmında değişen değerler görmek mümkün olacaktır. En azından işlemci modellerinin değişmemesi bile fiyat kısmında çok önemli değişikliklerin olmayacağının göstergesi.  

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı