Haberler

Motorola One Zoom Modelinin DxOMark Sonucu Şaşırttı

Bir döneme damgasını vuran ve satış rakamlarıyla dünyada söz sahibi olan Motorola, şimdilerde Lenovo çatısı altında faaliyetlerine devam ediyor. Motorola’nın Eylül ayında piyasaya sürdüğü One Zoom modeli tanıtılmış ve kullanıcıların ilgisini çekmişti. Bu telefon, DxOMark’ın konuğu oldu.

Büyük umutlarla piyasaya sürülen ve beklentileri karşılayıp karşılamayacağı sürekli tartışılan Motorola One Zoom, DxOMark’a konuk oldu. 48 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerası ile piyasaya sürülen One Zoom, f/1.7 diyafram açıklığına sahip bir kamera kullanıyordu. Ancak DxOMark’a göre Motorola’nın son derece iddialı olduğu bu telefon, rakiplerinin neredeyse yarısıyla rekabete girecek düzeyde değil. 

DxOMark Puanı Hayal Kırıklığı Oldu

Lenovo çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Motorola’nın One Zoom modeli, 48 megapiksel kamerası ve pozlama başarısıyla DxOMark’tan 87 puan almayı başardı. Ancak One Zoom’un telefoto kamerası, netleme noktasında rakiplerinin bir hayli gerisinde. Bunun yanı sıra telefonun video konusunda da belirli sorunları bulunuyor. Hatta genel fotoğraf çekim performansı 92 puanla değerlendirilirken, video kayıt performansı DxOMark’tan 72 puan alıyor.

Video çekimi konusunda son derece başarısız olduğu düşünülen Motorola One Zoom’un tek tesellisi kamerasının ortalamanın daha üstünde çalışması. İlerleyen günlerde Motorola’nın yeni bir telefon çıkararak bu açığı telafi edip etmeyeceği henüz bilinmezliğini koruyor. Türkiye pazarına da giren Motorola istediği satış rakamlarına bir türlü ulaşamamış ve kendisine yer bulamamıştı.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı