Mobil
Trend

Motorola One Vision Özellikleri Ortaya Çıktı

Motorola akıllı telefonları için yeni ekran tasarımına geçmeye hazırlanıyor. Markanın çentikli ekran tasarımını değiştireceği yeni akıllı telefonların Motorola One Vision modeli olacağını ve bu konuda ilk temsil edilen serinin karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

Ekran üzerinde gömülü kamera sistemiyle karşımıza çıkmasını beklediğimiz Motorola One Vision modeli için gelen detaylar, nasıl bir değişim sunulacağını da göstermekte.

Motorola One Vision Samsung İşlemcilerine Sahip Olacak

Yeni nesil akıllı telefonların ilk dikkat çeken kısmı tasarımı olacak. Motorola One Vision modelinde, ekrana gömülü ön kameranın kullanıldığını göreceğiz. Çentik ya da açılır kapanır kamera sistemi yerine, ekrana gömülü olarak gelecek olan kamera Samsung’u işaret ediyor.

Motorola One Vision

Arka kapak tasarımına geçtiğimiz zaman ise çift kamera göreceğiz. Üst üste sıralı çift arka kamera kullanılacak olan telefonun, hemen alt kısımda ise flaş ışığına yer verdiğini göreceğiz.

Bunun dışında ortalanmış bir de parmak izi sensörü göreceğiz. Arka kapak kısmında başka bir detay yok gibi gözüküyor. Yine parlak camla kaplı yüzey dışında göze çarpan başka bir detay bulunmuyor.

Teknik Özellikler Nasıl Olacak?

Tasarım kısmında önemli değişiklikler sunacak Motorola One Vision akıllı telefonlarının, teknik özelliklerinden de söz edebileceğimiz bilgiler var. Tasarım kısmında karşımıza çıkan Samsung esintilerini, teknik özellikler bölümünde de görüyoruz.

Motorola One Vision

İşlemci kısmında Samsung’un 10 nm üretim sürecinden geçen Exynos 9610 işlemcileri kullanılıyor. Güçlü işlemcilerin destekleneceği RAM bellek miktarı ise 3 GB ve 4 GB olarak açıklandı. İki farklı RAM bellek seçeneği karşımıza çıkacak.

Ekran kısmında 2520 X 1080 piksel çözünürlük değerin sahip olan 6.2 inçlik panel göreceğiz. 21:9 ekran oranıyla gelecek olan akıllı telefonların fiyat kısmında da 400 dolar gibi bir aralık sunduğunu görmek mümkün olacak.

Tanıtım için çok beklemeyeceğimizi de belirtelim. Muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde yeni akıllı telefonları göreceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı