Oyun

Mortal Kombat filmi Netlik Kazandı

Mortal Kombat filmi için beklenen çıkış tarihi açıklandı. Mortal Kombat filmi ne zaman beyaz perdede yer alacak?

Efsane oyun serilerinden biri haline gelen Mortal Kombat, geçtiğimiz günlerde yeni oyunuyla gündeme gelmiş ve serinin 11.oyunu yayınlanmıştı. Mortal Kombat 11 oyununun yayınlanmasının ardından ise serinin beyaz perdeye aktarılacağı da açıklanmıştı. Kısa süre içerisinde gündeme gelen Mortal Kombat filmi için detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Mortal Kombat filmi Ne Zaman Yayınlanacak?

Gelen bilgilere göre Mortal Kombat filmi için çok uzun bir süre beklemem gerekmeyecek. Zaten filmin 2016 yılında çalışmalara geçtiği bilgisi gündeme gelmişti.

İlk kez 2016 yılında Warner Bros tarafından çalışmalarına başlanan yapımın, belli başlı sorunları gündeme gelmişti. Hem bütçe konusunda sorunlar yaşandığı açıklanan filmin hem de senaryo kısmında bazı sıkıntıları olduğu konusunda bilgiler paylaşılmıştı.

Bu nedenle Mortal Kombat filmi için erteleme haberleri de gelmeye başlamıştı. Erteleme haberlerinin gündeme gelmesinin ardından konu tekrar bir bilinmez haline gelmişti. Beklenen açıklama ise sonunda geldi. Ardı ardına gelen erteleme açıklamalarından sonra filmin, 2021 yılında beyaz perde de yer alacağı açıklandı.

Mortal Kombat filmi

2021 yılında beyaz perdedeki yerini alacak olan oyunun, ilk çekimlerinin ise Güney Avustralya’da yapılması bekleniyor. Çekimlerin başlayacağının açıklanmasının ardından yönetmen konusunda da bazı konuların netlik kazandığını gördük.

Yönetmek koltuğunda Simon McQuoid olacağı ve filmin yapımcılığını ise James Wan üsteleneceği açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Serinin ilk filmi olan 90’lı yapımlardan farklı olarak son teknoloji ile çekilmesi beklenen yeni filmin, IMAX destekli olup olmayacağı ise bilinmiyor. Bunlar için yeni açıklamaları beklemek gerekiyor.

Ayrıca şu an için yapımın kesin olarak nasıl bir hikaye sunacağı konusunda da herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmış değil. Muhtemelen oyunla bağlantılı bir hikaye karşımıza çıkacak. Mortal Kombat filmi için yeni detaylar geldiği zaman paylaşmaya devam edeceğiz.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı