Mobil

Yeni ColorOS Geliyor, Oppo Sürprizi Verdi

ColorOS 11 için tanıtım tarihi açıklandı. ColorOS 11 beta sürümünün de yayınlandığı açıklandı. Yeni sürüm geliyor.

ColorOS arayüzü Oppo tarafından geliştirilen ve yine markanın kendi akıllı telefonları içerisinde kullanılan bir arayüz. Bileceğiniz gibi Android sürümü üzerine kurulu olan ColorOS, her yeni Android sürümü sonrasında yenileniyor.

Yeni sürümle beraber yeni özellikler geliyor ve arayüz deneyimi biraz daha iyileştiriliyor. Android 11 işletim sisteminin yayınlanmasının sonrasında yeni sürümü duyurulan ColorOS 11 için de beklenen tarih verildi.

Yeni sürümün tanıtılacağı tarihi söylemeden önce Reno 3, Reno 3 Pro, Find X2 Pro, Find X2 modelleri için ilk betanın açıklanmış olduğunu da söyleyelim.

ColorOS 11 Ne Zaman Geliyor?

Oppo tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sürüm önümüzdeki hafta içerisinde tanıtılacak. Android 11 işletim sisteminin üzerine geliştirilecek olan yeni arayüz, 14 Eylül tarihinde tanıtılacak.

Pazartesi günü yapılacak olan özel etkinlikle beraber Android 11 üzerine nelerin ekleneceğini göreceğiz. Şimdiden açıklanan beta sürümleri ise yeni arayüzün testleri için yayınlandı. Belirtilen modellerde bu testleri yapmak mümkün fakat kullanıcılar beta testlerine girmek için biraz beklemek zorunda.

coloros-11.jpg

Biraz beklemek zorundalar çünkü beta testlerinde yeni kullanıcı alımı yapılamıyor. Beta testleri şu an için dolmuş durumda. Tanıtım sonrasında beta testleri için yeni destekler açılacak ve çok daha fala sayıda kullanıcı beta testlerine dahil olabilecek. Ayrıca beta sürümünde destek verilecek olan cihazların sayısında da artış olacak.

ColorOS  11 beta sadece 4 akıllı telefon modeli ile sınırlı kalınmayacak. Biraz daha fazla sayıda kullanıcılar desteği açmak için telefon sayısı da artacak. Tüm yenilikleri ve arayüzün kendi içerisinde olacak olan özelleştirmeleri görmek için 14 Eylül tarihini beklemek lazım.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu