WhatsApp’ın Yeni Özelliğindeki Büyük Tehlike!

WhatsApp’ın neredeyse 3 yıldır test ettiği para gönderme özelliğine dair uzmanlardan önemli bir uyarı geldi.

WhatsApp’ın neredeyse 3 yıldır test ettiği para gönderme özelliğine dair uzmanlardan önemli bir uyarı geldi. 2018 yılında Hindistan’da başlanan para özelliği denemeleri son olarak Brezilya’dan onay almıştı. Brezilya’da onay almasından sonra bu ülkede kullanıma başlanan Whatsapp özelliği için uzmanlar dikkat çağrısı yaptılar. Bu tür para alışverişlerinde dolandırıcıların daha kolay bir şekilde para çalabileceği ihtimali üzerinde duran uzmanlar, bu özelliğin tam anlamıyla yaygınlaşması ile birlikte barındırdığı tehlikelerden söz edilebileceği belirtildi.

whatsapp-tan-para-gonderme2018-02-11-16-34-21-650.jpg

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından duyurulan bu yeni özelliğin Brezilya’dan onay alması, Whatsapp para transferini gündeme getirirken, birçok ülke ve birçok kullanıcı bu özelliğe çekimser yaklaşıyor. Özellikle bireysel kişilerin herhangi bir ücret ödemeden kullanabilecekleri belirtilen bu özellikten şirketlerin para vererek yararlanabileceği açıkça ifade edildi. Bu özelliğin ne zaman tüm ülkelerde kullanılmaya başlayacağı belirtilmezken; şimdiden birçok uzman bu özelliğin getireceği bazı zorlukları araştırmaya başladı. Buna göre uzmanlar kesinlikle herkesin bu noktada dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaparken; bu tür para transferlerinde dolandırıcılığın çok daha kolay yapılabileceğine dikkat çekmekteler.

dth-wt6y-cover.jpg

Whatsapp’tan bazı virüslü linklerin gönderilmesi hali hazırda birçok kişiye manevi bir zarar verirken; para transferinin de devreye girdiği bir uygulamada bu tür sorunların daha çok gün yüzüne çıkabileceği konuşuluyor. Buna karşın Whatsapp’ın nasıl adımlar atacağı ise merakla bekleniyor.