WhatsApp’a Para Özelliği Geldi! Onay Verildi!

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma ve konuşma uygulamalarından biri olan Whatsapp’a yeni bir özelliğin denemeleri yapılıyor. 2018 yılında Hindistan’da denenmeye başlanan yeni özellik şimdi de Brezilya’da onay alarak devreye girdi.

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma ve konuşma uygulamalarından biri olan Whatsapp’a yeni bir özelliğin denemeleri yapılıyor. 2018 yılında Hindistan’da denenmeye başlanan yeni özellik şimdi de Brezilya’da onay alarak devreye girdi. Geçtiğimiz aylarda yeni gizlilik kurallarını duyuran ve bu bağlamda büyük tepkiler çeken Whatsapp’ta hatırlanacağı üzere büyük bir düşüş yaşanmıştı. Bu uygulamayı telefonlarından silen kullanıcılar Telegram ve Signal gibi alternatif uygulamalara geçiş yapmıştı.

52141889-101.jpg

Gizlilik kurallarını artan tepkiler üzerine geri çeken Whatsapp, geride kalan haftalarda gizlilik kurallarını daha iyi anlatan bir teknik ile kullanıcıları ile arasını düzeltme yoluna girmişti. Sürekli yeni özellikler üzerinde çalışan şirket yetkilileri 2018 yılında denemeye aldıkları para özelliğini artık tamamen kullanıma açmak isterken Hindistan’da başlatılan deneme sürecini şimdi de Brezilya kabul etti. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar Whatsapp üzerinden birbirlerine para transferi yapabilecekler. Bu özelliği hala denemeye devam eden yetkililer bu yılın sonunda tüm dünyada bu özelliğe geçiş yoluna girebilecekleri konuşuluyor.

whatsapp-tan-para-gonderme2018-02-11-16-34-21-650.jpg

Facebook’un kurucusu Marx Zuckerberg tarafından bu konuya dair açıklama gelirken, Brezilya’nın bu özelliğe onay verdiği belirtildi. Öte yandan bu özelliğe dair bazı bilgilerde gelirken bireysel kullanıcıların para transferlerini ücretsiz yapabilecekleri, kurumların ve işletmelerin ise bu transferleri ücretli yapacakları belirtildi. Bu özelliğin gelişmesi halinde Whatsapp’ta online alışverişin ciddi boyutlara ulaşabileceği konuşuluyor.