WhatsApp Güvenli Mi?

WhatsApp Güvenli Mi?

WhatsApp'ın politika değişimleri birçok kişiye aynı soruyu sordurttu. WhatsApp güvenilir mi?

WhatsApp, Facebook'un sahip olduğu en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Resmi istatistiklere göre WhatsApp aktif kullanıcı sayısı 2020'de 1 milyara ulaştı. Bu sosyal uygulama üzerinden günde yaklaşık 65 milyon mesaj gönderildi gönderildi hayal edin. Uygulama çok popüler olduğu için bilgisayar korsanları için çok çekici.i


WhatsApp, kullanıcı sözleşmesinde yaygınlaştırmada ve sohbet etmek için konuşmak için mesajlaşma hizmetini vermek devam etmek isteyen artık bunu kabul etmek çağrılıyor. Facebook ile toplanacak ve paylaşılacak yeni veriler pil seviyesi ve sinyal gücü. WhatsApp ayrıca "uygulama sürümü, tarayıcı bilgi, mobil ağ, bilgi bilgi (telefon numarası, mobil operatör ve / veya İSS dahil), dil ve saat dilimi, IP adresi, cihaz işlem bilgileri ve tanımlayıcıları (Facebook Şirket Ürünlerine özgü tanımlayıcılar dahil)" paylaşacaktır ). "


Herkesin aklında aynı soru var WhatsApp kullanmak hala güvenli mi?WhatsApp, 2014'ten beri Facebook'a aittir ve iki platform o zamandan beri kullanıcıyla paylaşmaktadır.


İki platform hurdasının veri paylaşımının dışında, bunun üzerine daha önce platformlar arası bilgi paylaşımından vazgeçebiliyorlardı. WhatsApp, Temmuz 2020'de IP adreslerini Facebook ile paylaştı. Geçen yılki politika beyanında yazıyordu: "Facebook şirket ailesinin bir parçası olarak, WhatsApp bu şirketler ailesinden bilgi alıyor ve bu şirketler ailesiyle bilgi paylaşıyor.
" Onlardan paylaştığımız ve paylaştığımız bilgileri, Hizmetlerimizi ve sunduklarımızı işlemek, sağlamak, anlamak, özelleştirmek "

49141015-101-001.jpg
Ancak," Facebook reklamlarınızı ve ürün deneyimlerinizi iyileştirmek için WhatsApp hesap bilgilerinizin Facebook ile paylaşılmamasını "Ancak," desteklemek ve pazarlamak için kullanabilirler. Önceki WhatsApp politika sözleşmesinden bir satırda ayrıca yazıyordu: “Gizliliğinize saygı DNA'mıza kodlanmıştır. "WhatsApp'ı başlatıldığından beri, Hizmetleri bir gizli gizlilik ilkesini göz önünde bulundurarak oluşturmayı hedefledik." Bu cümle, o zamandan beri yasal jargonla dolu 8.000 kelimelik belgede silinmiştir.

whatsapp-auf-einem-smartphone-wer-den-messenger-nutzt-sollte-die-regeln-beachten-001.jpg
Ancak yeni güncelleme, Facebook ile paylaşmayı seç başka seçeneği WhatsApp kullanma hakkı kaybedecekleri geliyor. WhatsApp ayrıca bir ödeme işlem ve paylaşacaktır. WhatsApp ile ilgili politika beyanı şu ve şöyle diyor: "Ödeme hizmetlerimiz kullanıyorsanız veya Hizmetlerimizi satın alma veya diğer finansal işlemler için kullanıyorsanız, ödeme hesabı ve işlem bilgileri dahil olmak üzere sizinle ilgili ek bilgileri işleriz. "Ödeme hesabı ve işlem bilgileri, işlemi tamamlanması gereken" WhatsApp'a göre, yeni sürümünde Instagram'ı da içeren "Facebook Şirket Ürünleri genelinde teklif entegrasyonları".


Zaten Facebook'a veya platformlarından birine sahipseniz, Mark Zuckerberg'in başbakanı tüm olabilir zaten sahip olabilir. Ancak WhatsApp, mesajlaşma platformunu kullanmaya devam etmek isteyip istemediklerine karar vermeleri için 8 Şubat'a kadar süre veriyor.
WhatsApp şifreli kalacaktır, böylece başkaları verilerinize erişemez.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.