OPPO Türkiye’ye Yatırım Kararı Aldı!

OPPO Türkiye’ye Yatırım Kararı Aldı!

Dünyanın en büyük akılı telefon üreticilerinden birisi olan Oppo Türkiye’ye yatırım kararı aldı. Firmanın kararı sayesinde Oppo, Türkiye’de büyüyecek.

 

Dünyanın en büyük akılı telefon üreticilerinden birisi olan Oppo Türkiye’ye yatırım kararı aldı. Firmanın kararı sayesinde Oppo, Türkiye’de büyüyecek.

Son yılların en hızlı yükselen telefon üreticilerinden birisi olan Oppo, Türkiye’de aldığı yatırım kararı oldukça dikkat çekti. Firmanın büyümesine paralele olarak gerçekleştirmesi planlan üretimler sayesinde oldukça avantajlı koşullar yaratılacak.

Dünya çapında 30’dan fazla ülkede hedefleri bulunduğu biliniyordu.  Bu açıklama ise Oppo’un Türkiye Genel Müdürü tarafından gerçekleştirildi. Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Oppo’un bir süredir Türkiye’de çok daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünün altını çizdi.

12.png​​​​​​​

Detayla Yakında​​​​​​​

Çin merkezli telefon üreticilerinden birisi olan Oppo gün geçtikçe büyüyen markalarda birisi. Her yıl büyük bir gelişim içerisinde olması da oldukça dikkat çekiyor. Oppo’un Türkiye Genel Müdürü, Weijian Zhou yaptığı açıklamada yetkililer ile oldukça olumlu görüşmeler yaptığını belirtti. Sonrasında ise şu açıklamayı gerçekleştirdi, ‘’Hazine ve Maliyet Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileriyle oldukça olumlu görüşmeler yapmamızın ardından yatırımla ilgili daha fazla açıklama yapmayı düşünüyoruz’’ diye ekledi.

Oppo, Türkiye’ye 2019 yılında giriş yapmıştı. Türkiye Genel Müdürü, birkaç ay önce yaptığı açıklamalarda Avrupa bölgesinde en fazla satışın yapıldığı ülke olarak Türkiye’yi göstermişti. Bundan kaynaklı olarak Türkiye üzerinden büyük bir hassasiyet içerisinde durduklarını ve tüm ihtiyaçlar için gerekli çalışmaları büyük bir özveri ile gerçekleştireceğini belirtmişti.

13.png​​​​​​​

Yatırım 50 Milyon Dolarla Başlayabilir

Kulislerde konuşulan bilgilere bakıldığında Oppo, Türkiye’deki yatırımları için ilk aşamada 50 milyon dolarlık bir bütçe ayıracak. Sonrasında ise bazı modelleri Türkiye’de üreterek Avrupa’ya ve dünyanın geri kalanına gönderecek. Fakat bunun net bir bilgi olmadığını hatırlatmakta ve koşullara göre değişebileceğini bildirmekte fayda var.

Türkiye’de yatırım yapmayı hedefleyen telefon markalarından birisi sadece Oppo değil. Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden birisi olan Samsung da Türkiye’de yatırım yapmayı planlıyor. Fakat Koreli firma çok daha küçük bir yatırımla başlayacağı biliniyor. Türkiye’ye girişinde Samsung markasıyla girmeyecek, taşeoron bir firma ile anlaşma sağlayarak montaj odaklı üretim gerçekleştirecek. Önümüzdeki süreçlerde Oppo ve Samsung gibi markalardan yeni ataklar bekleniyor.

 

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.