Mobil

OnePlus 8 Ekran Özellikleri için İddialı Detaylar

OnePlus 8 ekranı için çok önemli bilgiler var.

OnePlus, sıkça gündeme gelmeye başladı. Çinli akıllı telefon markasının sürekli gündemde olduğu ve yeni seri akıllı telefonların özellikleri ile ilgi topladığını görüyoruz. Markanın şu sıralar OnePlus 8 modeliyle gündemde olması, yeni sürprizlerin geleceğini gösteriyor.

Bu kez amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında yer alacak olan akıllı telefonların çok daha dikkat çekici sistemlere sahip olduğunu görmek mümkün olacak.

Son olarak OnePlus 8 modelinin ekran özellikleri için yeni bilgiler geldi. Telefonların ekran özellikleriyle Samsung’un S20 serisini bile zorlayacağı iddiası da var. Sadece ekran teknolojisi değil bunun yanında çözünürlük değeri için de önemli bilgiler var.

OnePlus 8

OnePlus 8 Ekran Teknolojisi Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların ekran kısmında OLED ekran sunduğunu göreceğiz. OLED panellerde yer alan çözünürlük değeri ise QHD+ olacak. 2560 X 1440 piksel çözünürlük değerinin yanında 120 Hz yenileme hızına da yer verilecek ve 1000 nit parlaklık değerine kadar çıkıldığını göreceğiz.

10 bit destekli panellerin HDR10 imkanı da sunacak olması ekran konusunda son seri amiral gemisi telefonların beklenenin çok daha üzerinde bir performans göstermesini sağlayacak.

Çıplak gözle tespit edilebilen renk çeşitlilik değerinin de 0.8 JNCD olacağı açıklandı ve bu değerle beraber yeni seri rakip amiral gemisi modellerini geride bırakacak gibi duruyor.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu