Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon Gözüktü

Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon Gözüktü

Katlanabilir akıllı telefon fikri, her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu konuda markaların sürekli yeni adımlar atmaya başladığını görüyoruz. Samsung, Huawei gibi devlerin ardından bu kez Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon fikri ile gündeme geldi. Markanın oldukça iddialı bir seri sunmaya hazırlandığını düşünüyoruz.

Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon Nasıl Olacak?

Paylaşılan taslak görselleri ve patent görselleri Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon modeli için nasıl bir beklentinin oluştuğunu ortaya çıkarmış durumda. Buna göre yeni akıllı telefonlar, benzerlerinden çok daha farklı olacak. Söz konusu akıllı telefon menteşe sistemi kullanmayacak.

Bunun yerine alttan üst kısma kadar kıvrılan bir kasa sisteminin sunulduğunu göreceğiz. Telefon tam ortadan değil ama bira daha alt kısımda kıvrımlı bir alana sahip olacak. Bu alan, yukarı doğru kıvrılabilecek. Ekranı kıvırdığınız zaman, mini bir ikinci ekran karşımıza çıkacak. Ancak burada dikkat çeken bir detay daha var.

Ekranı kıvırdığınız zaman ortaya çıkan ikinci ekran arka kısımda olacak. Yani ön kısımda kullandığınız ana ekran dışında tam olarak işlevsel ikinci bir ekrana ulaşmak mümkün olacak. Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon bu yönüyle benzerlerinden kesin bir şekilde ayrılmış gibi duruyor.

Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon

İkinci ekranın kullanıma girmesiyle beraber ana ekranın işlevselliğini de yitirmediğini göreceğiz. Yani telefonu katlasanız bile, her iki ekranda işlevselliğini koruyacak ve iki ekranda çalışmaya devam edecek. Muhtemelen bir ekran bildirimler, mesajlar gibi bölümler için kullanılacak diğer ekran ise genel kullanım için devam edecek. 

Tüm bu ekran sistemleri dışında kamera kısmında ise tek bir arka kamera kullanıldığını görmek mümkün olacak. Ön kısımda çift kamera kullanılması ihtimali var ancak arkada tek geniş bir kamera kullanıldığını göreceğiz.

Yeni akıllı telefonlar için ortaya çıkan detaylar şimdilik bu şekilde. Bu detayların dışında telefonların özelliklerinin neler olacağını zaman gösterecek. Merak eden kullanıcılar için patent görsellerini de paylaşalım. Lenovo Katlanabilir Akıllı Telefon için tanıtım tarihinin de net olmadığını eklemek gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.