İphone Nasıl Kapanır?

İphone Nasıl Kapanır?

İphone'ununuzu kapatmanın bir kaç farklı yolu vardır. Telefonunuzun tuşlarını kullanarak ya da kullanmadan İphonenunuzu kapatmanız mümkündür.

Apple firmasının  teknoloji geliştirmesiyle birlikte çerçevesiz ekranlı İphonelarını çıkartmış ve böylelikle  telefon kapatma sistemini de bir miktar değiştirmiştir değişmekle birlikte ikiye ayrılmıştır. Home tuşu olan telefonlarda telefonunuzu farklı şekillerde çerçevesiz ekranlı İphonelarda farklı şekillerde kapatabilirsiniz. Home tuşu bulunan telefonlarda sadece güç tuşuna basarak, assistivetouch kullanarak ve ayarlarınızdan telefonunuzu kapatmak mümkündür. Çerçevesiz ekranlı iphonelarda güç tuşu ve ayarlar seçeneğinden telefonunuzu kapatmak mümkündür.

Home Tuşu Olan İphonelerda telefon kapatma

Home tuşu bulunan bir iphoneniz varsa (İphone6,6s, 7, 8, 8+).Telefonunuzun güç düğmesine ekranınıza telefon kapatma seçeneği gelene kadar basıyoruz. Gelen ekranın üst kısmında çıkan seçenekle kapatma işaretini soldan sağa doğru kaydırdığınızda telefonunuz kapatılmış oluyor.

Çerçevesiz Ekranlı İphonelarda Telefon Kapatma

Apple firmasının çıkardığı yeni İphonelarla birlikte home tuşu kalkmıştır bunun gibi yeniliklerle birlikte yeni iphonelerde telefonu kapatmak bir miktar değişikliğe uğramıştır. İphone X, XR, XS ve daha sonrasında çıkan iphonelerde telefonu kapatmak için sadece güç tuşuna basmanız yeterli olmuyor sadece güç tuşuna basmanız ekranınızı açmak ve sizi siriye yönlendirmeye yardımcı oluyor. Telefonunuz kapatmak için güç tuşuna  ve ses kısma tuşuna aynı anda basarak ekrana telefon kapatma seçeneğinin gelmesini beklemelisiniz. Ekranınıza en üst kısımda  gelen seçenekle kapatma işaretini soldan sağa doğru kaydırdığınızda telefonunuz kapatılmış oluyor.

Güç Tuşu Olmadan Telefon Kapatma 

İphonenunuz tuşlarıyla ilgili bir sorun yaşadığınızda tuşlarınızı kullanmadan telefonunuzu kapatmanın çok basit bir yolu vardır. Ekranınızı açıp ayarlar bölümüne girip oradan genel ayarlara tıklayıp en aşağıdaki sistemi kapat seçeneğini seçip karşınıza gelen telefon kapatma sayfasının en üstündeki kapatma butonunu soldan sağa doğru çekerek telefonunuzu basit bir şekilde kapatmış olursunuz. AYARLAR - GENEL - SİSTEMİ KAPAT- KAPAT

AssistiveTouch İphone Kapatma

Bu kapatma şekli home tuşu bulunan İphonelarda (iphone 5, 6 ,7 ,8) işe yarayan bir yöntem. Bu kapatma şeklini kullanabilmek için öncelikle Assistive Touch ınızı açmanız gerekmektedir. Assistive Touch açmak için ayarlarınıza girip erişebilirlikten dokunma seçeneğine tıklayıp AssistiveTouch ayarını açmanız gerekir.

AYARLAR- ERİŞEBİLİRLİK- DOKUNMA- ASSİTİVE TOUCH.  AssistiveTouch ayarını açınca hemen altına en üst menüyü özelleştir seçeneği çıkar bu seçeneğe tıklayıp bir adet simge ekleyerek bu simgeye aygıtı ekliyoruz ve çıkıyoruz. Ekranımıza gelen AssistiveTouch tuşunun üstüne basıp açılan pencereden aygıt seçeneğini seçiyoruz yeni açılan penceremizde ekranı kilitle tuşuna bir kere basıp çekersek ekranınızı kilitlemenizi sağlayacaktır lakin ekranı kilitle tuşuna uzun bir süre basarsak sizi telefon kapatma sayfasına götürecektir sayfada en üste çıkan telefon kapatma  butonu soldan sağa doğru çektiğinizde telefonunuz kapanmış olacaktır.

AssistiveTouch çerçevesiz ekranlarda bu seçeneği telefonunuzu kapatmak konusunda yardımcı olmuyor eğer telefonunuz çerçevesiz ekransa telefonunuzu tuşları kullanmadan ayarlardan kapatabilirsiniz.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.