iPhone Modelleri Ne Kadar Radyasyon Yayıyor? İşte iPhone SAR Değerleri

iPhone Modelleri Ne Kadar Radyasyon Yayıyor? İşte iPhone SAR Değerleri

Hangi iPhone modeli daha fazla radyasyon yayıyor sorusunun cevabını acaba hiçbir iPhone kullanıcısı merak etti mi? Veya iPhone modellerinden birisini satın alma arefesinde olanlar akıllı telefonların insanların baş ve vücut bölgesine ne kadar radyasyon yayıyor, SAR değerleri nedir diye bir eleme adımını uyguluyor mu? Bu soruların cevabını kısaca biz verecek olursak bizce hayır, kullanıcıların bu değerleri pek fazla önemsediği söylenemez. iPhone modellerinin SAR değerleri konusu özellikle iPhone 11 Pro modeli ile ilgili yayınlanan sansasyonel SAR değeri polemiği sonrasında merak edilen bir konu oldu. Öyle ki Apple'ın iPhone 11 Pro modelinin FCC tarafından koyulan 1.6 W/kg SAR limitine rağmen 3.8 SAR oranına sahip olduğu dillendiriliyordu. Peki gerçekler öyle mi? Birlikte inceleyelim..

İşte En Yüksek SAR Değerine Sahip iPhone Modelleri

Apple'ın SAR değeri en yüksek olan iPhone modellerini yüksekten düşüne doğru sıralayalım. Konu içeriğimizde bugün halen daha sıklıkla kullanılan modelleri ele alacağız.

1.) Apple iPhone 7 Plus SAR Değeri

iPhone 7 Plus modelinin Kafa SAR değeri 1.34W/kg ile en çok radyasyon yayan Apple telefon modeli olarak karşımıza çıktığını görüyoruz. iPhone 7 Plus modelinin Vücut SAR değeri ise 1.19 W/kg olarak yine zirvede yer alıyor.

2.)  Apple iPhone XS Max SAR Değeri

Apple'ın dev ekran akıllı telefon modellerinden 2018 üretimi iPhone XS Max için Kafa SAR değeri 0.99 W/kg olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelin ABD üretim versiyonunun ise kafa SAR değeri ise 1.16 W/kg olarak orta sıralarda kendisine yer bulmuş.

3.) Apple iPhone XS SAR Değeri

Apple'ın iPhone XS modelinin kafa SAR değeri 0.99 W/kg olarak geliştirilmiş. Bu değerle birlikte en çok radyasyon yayan Apple akıllı telefonlarının arasında kendisine yer bulmuş görünüyor.

4.) Apple iPhone XR SAR Değeri

Apple'ın yine 2018 yılında kullanıcılarla buluşturduğu iPhone XR modelinin SAR değeri de 0.99 W/kg olarak geliştirilmiş görünüyor. Bu değerin de ortalama üzeri bir değer olduğunu belirtelim.

5.) Apple iPhone 11 Pro SAR Değeri

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro modelinin SAR değeri de 0.99 W/kg olarak ölçülüyor. iPhone 11 Pro modelinin hem kafa hem de vücut SAR değerleri 0.99 W/kg olarak eşit olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

6.) Apple iPhone SE SAR Değeri

Apple'ın iPhone SE modelinin SAR değerleri 0.97 W/kg olarak karşımıza çıkıyor.

7.) Apple iPhone 11 Pro Max SAR Değeri

Apple'ın iPhone 11 Pro Max modeli ise düz Pro modeline oranla daha az radyasyon yaymasıyla ilgi çekiyor. Bu modelin SAR değeri 0.95 W/kg olarak karşımıza çıkıyor.

8.) Apple iPhone 11 SAR Değeri

Apple'ın 2019 yılı üretimlerinden birisi olan iPhone 11 modelinin SAR değeri 0.95 W/kg olarak belirlenmiş.

9.) Apple iPhone 8 Plus SAR Değeri

Bugün halen daha en fazla kullanılan büyük ekran Apple iPhone modellerinin arasında yer alan iPhone 8 Plus için SAR değeri ise 0.94 W/kg olarak ölçülüyor.

10.) Apple iPhone 6s SAR Değeri

Apple'ın güncelliğini kaybetmeye ramak kalmış olan akıllı telefon modellerinden olan iPhone 6s için SAR değeri ise 0.93 W/kg olarak belirlenmiş.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.