Instagram’ın Bomba Yeni Özelliğinin Detaylarını Veriyoruz!

Facebook bünyesi altında bulunan Instagram, popülerliğini kaybetmemek adına sürekli yeni özellikleri ile kullanıcılarına yeni deneyimler sunuyor.

Facebook bünyesi altında bulunan Instagram, popülerliğini kaybetmemek adına sürekli yeni özellikleri ile kullanıcılarına yeni deneyimler sunuyor. Bu bağlamda son zamanların popüler uygulaması haline gelen TikTok’u ön plana çıkaran bazı özellikleri Instagram’a da geçiren yetkililer yeni Reel Videou Remix kullanımını uygulamaya eklemişti. Bu yeni denenyim ile kullanıcılarına bir nevi TikTok yaşatmak isteyen yetkililer ince bir iş yapmışa benziyor.

instagram-reels-remix-010421.jpeg

Hali hazırda Instagram’da kullanılan Reels Video, zaten TikTok’a rakip olması adına yapılmış olmakla birlikte buraya eklenen yeni bir özellik ise Reels Video’yu daha çok kullanışlı hale getirdi. Buna göre Reels videolarını birleştirme şansına erişen kullanıcılar videoları yan yana getirerek yeni bir içerik hazırlayabilmekteler. TikTok’taki düet olarak tanımlanan bu özelliğin Reels Video’ya eklenmesi ile birlikte bu özelliğin kısa sürede Instagram kullanıcıları arasında yaygınlaşması bekleniyor.

reels-remix-1068x601.jpg

Reels Video Remix için kullanılacak olan videolardan bir tanesinin hali hazırda yüklenmiş olması gerekir. İkinci video için ise dilerseniz kayıtlı bir gönderi yada yeni bir video hazırlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra her iki videoyu yan yana getirerek ses ve görüntü ayarlarını yapabilmeniz mümkün oluyor. Reels’de yer alan üç nokta kısmına tıklayarak Remix modunu seçebilir ve bu özelliği kullanabilirsiniz.