Mobil

Huawei Mate 40 Pro Kullanım Testinde Görüntülendi

Huawei Mate 40 Pro akıllı telefonları için kullanım testleri yayınlanmaya başladı. Yeni bir sızıntıda Huawei Mate 40 Pro kullanılırken görüntülendi.

Avrupa pazarında satılıp satılmayacağı tartışmaları hala devam eden Huawei Mate 40 Pro, marka için oldukça önemli bir akıllı telefon olacak. Marka için telefonun önemi büyük çünkü bu telefonla beraber Kirin dönemi bitebilir.

ABD’nin koyduğu ambargoların aşılamaması nedeniyle Kirin işlemcilerin üretiminde sorunların olması, Mate 40 modellerini daha da merak etmemize neden oluyor. Bir nevi markanın son temsilcinin, Kirin için son atağının geldiği işlemcileri görmüş olacağız.

Bu kadar önemli olan telefon Huawei Mate 40 Pro için sızıntılar gelmeye de başladı. Telefonun tasarımı nasıl olacak bu konuda bir bilgi daha paylaşıldı. Çünkü bu sefer gelen sızıntı telefonun kullanım testlerine ilişkin olarak yapılan sızıntı oldu.

Huawei Mate 40 Pro Kullanım Testlerinde Boy Gösterdi

Baktığınız zaman yeni akıllı telefon, yine kavisli ekranla gelecek gibi duruyor. Telefonun kullanım testlerinin yapıldığını gösteren görsel, geniş bir koruma kılıfına da ev sahipliği yapıyor. Bu akıllı telefonun tasarımının son halini görmemizi büyük ölçüde engelliyor.

Ama önceki sızıntılarda olan kavisli kenarların doğru olduğunu görüyoruz ki bu diğer birkaç Huawei Mate 40 Pro beklentisinin de doğrulanmasını sağlıyor. Mesela telefonun ekran üzerinde delikli bir yapısının olacak olması.

huawei-mate-40-pro.jpg

Son tasarım detayı bu tip bir ekranın geleceğini de doğrulamakta. Telefonun ekran kısmında beklenen diğer özellikler ise 6.78 inç OLED panelin kullanılması.

Daha Huawei Mate 40 Pro adı duyurulduğu anda bu ekranın kullanılacağı zaten iddialar arasında yer almıştı. Kirin 9000 işlemcisini kullanacak ve EMUI 11 güncellemesini de beraberinde getirecek olan akıllı telefon, çok değil 1 ay sonra tanıtılacak.

Sızıntı heyecanlandırıcı ama hala Avrupa durumu kesin değil. Avrupa’daki satışlar Google ambargosu nedeniyle hiç başlamayabilir.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu