Mobil

Huawei Mate 40 Pro Gerçek Tasarımı Gözler Önünde

Huawei Mate 40 Pro tasarımı değişti. Yeni telefonun tasarımını gösteren gerçek görseller ve bilinen yeni detaylar.

Yeni bir rapor çıktı ve bu rapor beklentileri çok değiştirdi. Rapora göre Huawei Mate 40 serisi ertelendi. Telefon çıkışının ertelendiği söyleniyor ama hiç beklemediğimiz bir sızıntı haberiyle de karşılaştık. Bu sefer Huawei Mate 40 Pro modeline ait olduğu söylenen gerçek görseller sızdı.

Sızdırılan görüntü telefonda gerçek anlamda çok fazla şeyin değişeceğini işaret ediyor. P30 ve Mate 30 modellerinde gördüğümüz o tasarım değişmiş gibi duruyor. Hatta değişmiş gibi duruyor demeyelim de direkt olarak değişmiş diyelim.

Huawei Mate 40 Pro Tasarımı

Telefonun en önemli değişikliği arkada bulunan kamera alanında gözüküyor. Kamera alanı dikdörtgen ya da kare şeklinde kullanılırdı ama bu sefer daire şeklinde kullanılmış. Ama bildiğiniz daire şeklinde bir alan değil.

Çok dışarı doğru çıkık bir kamera alanı bulunuyor. Eski Nokia Lumia modellerini hatırlar mısınız? İşte kamera alanı bu modelleri andıracak kadar dışarı taşınmış durumda. Kamera bölümü çok büyük ve çok dışarı taşındığı için nasıl korunacak bilemiyoruz.

huawei-mate-40-pro-3.jpg

huawei-mate-40-pro-1.jpg

Bu alanda bulunan lensler ise çok daha geniş gibi gözüküyor. Ekrana bakılınca, yanlardan kavis şelale ekran devam ediyor. Üstte yan yana sıralı olan çift kameranın kullanıldığı ve bu kameraların ekran gömülü olduğu anlaşılıyor.

3,5 mm kulaklık girişi olacağı, parmak izi sensörlerinin de ekran altına taşınacağı anlaşılan Huawei Mate 40 Pro için şimdiden iddialı bir tasarım oluşturulduğunu söyleyelim ve sizi görsellerle bırakalım.

 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu