Mobil
Trend

Huawei Mate 40 Pro Ekranı Yine Sızdı

Huawei Mate 40 Pro ekran panelinin görüntüleri sızdı. Ekran bu sefer daha net gözüktü. Peki, ekran nasıl olacak?

Huawei, Eylül ayında bir amiral gemisi akıllı telefon daha sunacak. Google’dan eksik olsa da amiral gemisi kendisini kanıtlamak adına özel teknolojilerle gelecek. Yeni amiral gemisindeki en iyi telefon olacak Huawei Mate 40 Pro hakkında çıkan bilgiler de markanın değişim planı içerisinde olduğunun kanıtı.

Telefon hakkında yeni gelen bilgi ekran tasarım detayları oldu. Sızıntı, ekranın koruması için kullanılacak olan cam paneli gösteriyordu. Bir nevi ekranın dış tabakasını işaret ediyordu. Sızıntıya baktığımız zaman tabii ki tasarım için bilgiler alma şansımız oldu.

Huawei Mate 40 Pro Ekran Tasarımı Nasıl Olacak?

Telefonun ekran tasarımı, Mate 30 Pro modelini andıracak. 6.6 inç boyutunda olacak ekran alt ve üst kısımdan o kadar ince çerçeveler ile gelecek ki burada bir çerçeve olduğunu bile anlayamayacağız.

Sızıntıda en sevilen bölüm ise ekranın yanları. Yanlardan tamamen çerçevesiz akıllı telefonları işaret edecek kıvrımlı bir yapı kullanılacak ve telefonu tuttuğunuz zaman, sanki ekranı kavrıyormuş hissine kapılacaksınız.

huawei-mate-40-pro-ekran-1.jpg

huawei-mate-40-pro-ekran-2.jpg

Tabii ekranın arkaya kadar uzanmasının da bunda etkisi büyük. İki taraf için de kullanılacak olan bu kıvrımlı yapının artılarının neler olacağını tanıtım sonrası öğreneceğiz.

Mutlaka bu kısımlara da bir işlev eklenecektir ve telefon zenginleştirilecektir. Kirin 1020 işlemcisi ile kendisini gösterecek Huawei Mate 40 Pro, bu ekranla çok konuşulur. Ekranın görüntüsü kadar niteliği de önemli ama şimdilik görüşler olumlu.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu