Mobil
Trend

Huawei Mate 40 Hızlı Şarj Özelliği Ortaya Çıktı

Huawei Mate 40 hızlı şarj teknolojisi için yeni bir görsel sızdı. Telefonun destekleyeceği hızlı şarj miktarı ne kadar olacak?

Çinli teknoloji devi Huawei, son kozlarını oynamakta kararlı. Firma bu zamana kadar attığı adımlara bir yenisini ekleyecek ve amiral gemisi akıllı telefon modellerini yenilmeye devam edecek. Markanın yeni odağı haline gelen akıllı telefon ise Huawei Mate 40 modeli olacak.

Kirin 9000 serisi işlemcilerinin kullanılacağı son seri akıllı telefonlar olacağı söylenen telefonların özelliklerinin neler olacağı da yavaş yavaş sızmaya başladı. Daha önce tasarımdan konuştuk ve işlemciler gibi teknik detay bilgileri verdik. Şimdi ise yeni modelin hızlı şarj teknolojisi konusunda bir detay sızdı.

Huawei Mate 40, Maksimum 66W Hızlı Şarj Destekleyecek

Yeni telefonlara ait olduğu söylenen bir görüntünün sızması sonrasında akıllı telefonların hızlı şarj teknolojisi için ortaya koyacağı değeri anlamak mümkün oldu. Görseli incelediğimiz zaman, şarj olan akıllı telefonun maksimum olarak 66W değerine kadar çıkabildiği anlaşılıyor.

huawei-mate-40.jpg

Bu değer yeni akıllı telefonlar için maks değer. Yani çıkılabilecek en son hız gibi gözüküyor. Fakat bu değer için kullanılacak olan bataryalar ya da kutudan çıkacak olan bataryalar hakkında çok bir bilgi yok. Zaten bu modeller için tanıtım yakın zamanda yapılacak gibi duruyor.

Daha detaylı olarak hızlı şarj teknolojisini görme fırsatına ulaşacağız ama şunu da söylemeden geçmeyelim ki Huawei Mate 40 serisi kablosuz hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Ancak kablosuz hızlı şarjın değerinin ne olacağı konusunda en ufak bir bilgi bulunmuyor. Bu değer biraz daha düşük bir değer olacaktır. Öyle 66W hızlı şarj rakamlarının görülmesi çok mümkün değil.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu