Mobil
Trend

HTC Desire 20 Pro Fiyatı Nasıl?

HTC Desire 20 Pro fiyatı açıklandı. Üst seviye olmasa da orta seviye için iyi olacak olan telefonun fiyatı nasıl?

Yaramaz bir çocuk gibi akıllı telefon sektöründen gitmeyeceğim de gitmeyeceğim diye direten HTC, yeni bir akıllı telefon daha tanıtmıştı. Marka HTC Desire 20 Pro isimli yeni akıllı telefonunda o beklenen tasarım değişikliğini gerçekleştirdi. Telefonun tasarımı yenilendi ve özellikler de eski modellere göre çok daha iyi hale getirildi.

Telefon Haziran ayında tanıtıldı ama hemen satışa çıkmadı. Haziran ayının 16’sında tanıtılan akıllı telefon özellikleri ile beğenilince, fiyatı konusunda da merak uyandırmıştı. Telefonun fiyatının uygun olması belki HTC’nin geri dönmesi demek olacaktı. O beklenen fiyat açıklaması da sonunda yapıldı.

HTC Desire 20 Pro Fiyatı Nasıl?

Telefonun Çin’de değil Avrupa’daki satış fiyatının nasıl olacağı belli oldu. Buna göre yeni seri 279 Euro üzerinden satışa çıkacak. Bu fiyata satılabilecek bir telefon mu? Hemen özellikleri hatırlayalım.

HTC Desire 20 Pro, Snapdragon 665 işlemci kullanıyor ve 2 GHz saat hızı değeri var. Telefonun ekranı 6.5 inç ve çözünürlük değeri de 1080 X 2340 piksel. IPS ekran üzerinde tek kamera var ve kamera ekrana gömülü. 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı olan akıllı telefon teknik açıdan orta sınıfla iyi sınıf arasında.

htc-desire-20-pro-2.jpg

Kamera için ise biraz daha iyi şeyler söyleyebiliriz. 48 MP + 2 MP + 8 MP + 2 MP 4 arka kamera var. Önde de 25 MP bir kamera var ve tek kamera söylediğimiz gibi ekranda gömülü.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu