Mobil

Ekran Altında Kameralı İlk Telefon ZTE Axon 20 5G Olacak

ZTE Axon 20 5G isimli yeni bir telefon geliyor ve bu telefonun ekran altında parmak izi kullanan ilk telefon olması bekleniyor.

Akıllı telefonlarda 2021 yılında yeni bir yarış başlayacak. Markalar artık ekran üzerinde tamamen çerçevenin olmadığı bir yapıya geçiş yapmak istiyor. Çentik alanı ya da kamera alanı olmadan sadece ekranın olduğu bir akıllı telefon oluşturmak, bir yandan da ön kamerayı kullanmak kolay değil. Bunu şu ana kadar başaran herhangi bir marka olmadı. Ama söylenene göre bu marka ZTE olacak.

ZTE Axon 20 5G akıllı telefonuyla beraber ekranın altında kamera sistemine geçilecek. Ekranın altında yer alacak kamera, hiçbir çentik alanı ya da gömülü kamera alanı olmadığı için ekranın bütünlüğünü de bozmayacak.

ZTE Axon 20 5G Ekran Altı Kameralı Akıllı Telefon

Haberi veren ise ZTE Mobil Cihazlar Başkanı olarak görev yapan Ni Fei oldu. Weibo üzerinden bir paylaşımla durum hakkında bilgi veren ünlü isim, bundan sonraki akıllı telefonlarının dünyanın ilk ekran altı kamerasını kullanan telefonları olacağını söyledi.

zte-axon-20-5g-2.jpg

Ekran altında kamera kullanan bir telefonun geleceği açıklandı ama aslında bakarsanız bu telefonun adını öğrenemedik. Adını bilemediğimiz gibi telefonun teknik özelliklerini de göremedik. Ama sadece böyle bir paylaşım yapılması bile ortamı heyecanlandırmaya yetti.

Bu paylaşımın yapılmasıyla bile yeni akıllı telefonun adının ZTE Axon 20 5G olduğu ortaya çıktı. Markaya yakın kaynaklar iddia edilen telefonun adını açıklarken, şimdilik teknik kısımda bilgi yok.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu