Mobil
Trend

Android 11 Son Betası Yayında – Final Sürümüne Bir Kala

Android 11 son betası yayınlandı. Bu beta sürümünden sonra artık final için engel kalmadı. Son betada ne var?

Android işletim sistemi yenilenecek. Android 10’u sevdik ve kullanımı gerçekten iyiydi ama gözümüz bir yandan hep Android 11 işletim sistemine kaymıştı. Beta süreci de devam eden yeni Android sürümü için ise son geldi.

Geliştiriciler için yayınlanan beta 2 sürümünden sonra son final betası olarak gösterilen yeni bir beta daha yayınlandı. Beta 3 olarak yayınlanan yeni beta son beta oldu. İşletim sisteminin bundan sonraki süreçte yeni bir beta alması söz konusu olmayacak. Artık final sürüm yayınlanacak.

Android 11 Finale Hazır

Beta 2 sürümünde zaten arayüz belli başlı noktalarda kararlı bir hale getirilmişti. Yani her şey hazırdı. Yine de önemli bir yenilikle beraber her şeyi son bir kez kontrol eden bir beta daha yayınlanmış oldu.

Yayınlanan bu beta konum özelliğinde bir iyileştirme yapıyor. Yeni güncelleme sonrasında artık uygulamalar için tek tek konum açma özelliği devreye girdi. Nedir bu tek tek konum açma özelliği? Şöyle ki artık bir uygulamanın konum servislerini kullanması gerekiyorsa, bunun için telefonun konum servisini tamamen açmasına gerek kalmayacak.

android-11.png

Sadece o an konum servisi kullanmak isteyen uygulama için konum servisi açılacak. Bu şekilde konum servisinin takip özelliği geliştirilecek. Zaten genel bir iyileştirmenin yapıldığını da söyledik. Bu konuda da herhangi bir sorun yok. Artık Android 11  için bir yandan finale gün sayıyoruz.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu