Mobil
Trend

Ağustos Ayı ile Android 10 Güncellemesini Alacak Samsung Telefonlar

Android 10 güncellemesi alacak olan Samsung cihazlar açıklandı. Ağustos ayında hangi Samsung cihazlar Android 10 güncellemesi alacak?

Samsung cephesinden haberler iyi. 3 gün sonra yani 5 Ağustos tarihinde yeni bir etkinlik yapılacak ve bir dizi ürün tanıtılacak. Yeni ürünlerle beraber Samsung’un akıllı ürünleri için sunduğu One UI 2.5 arayüzü de yayınlanacak. Yine Android 10 üzerine kurulu olan arayüz önemli.

Bu arayüz Samsung’un Android 10 tabanında sunmuş olduğu son arayüz olacak. Artık Android 11’e geçiş yapılacak. Android 11 ile çok daha başarılı arayüzler bekliyoruz ama şimdilik 10 sürümüyle idare etmek gerekecek. Öyle ki hala güncellemeleri almayan telefonlar bile var.

Samsung Android 10 Güncellemesi Alacak Telefonlar

İşte güncelleme almayan bu telefonlar için de zaman geldi. Samsung bir açıklama yayınladı ve resmi olarak Ağustos ayında güncelleme alacak olan telefonları duyurdu. Artık güncelleme alması gerekiyor dediğimiz cihazların içerisinde iki adet tablet modeli olduğunu da ekleyelim.

android-10.jpg

Yani hem telefonlar için hem de tabletler için güncelleme gelmeye devam edecek. Ağustos ayı içerisinde güncelleme alacağı açıklanan bu modeller:

  • Galaxy M10
  • Galaxy J4
  • Galaxy J8
  • Galaxy Tab S4
  • Galaxy Tab A

olacak şekilde açıklandı. Burada hala netleşmeyen bilgiler de var. Mesela güncellemenin hangi cihaza ne zaman geleceği. Ağustos ayı içerisinde güncellemenin geldiği söylendi ama gün gün tarih açıklama yapılmadı.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu