HaberlerMobil

MIUI 11 Arayüz Güncellemesinin Detayları Belli Oldu

MIUI 11 arayüzü için merak edilen detaylar açıklandı. MIUI 11 arayüzü neler sunacak?

Android işletim sistemini kullanan markalar, Android işletim sistemi üzerinden kendi arayüzlerini geliştiriyor ve kullanıcılarına bunları sunuyor. Bu şekilde kullanıcılara kendi arayüzünü sunan markalardan birisi de Xiaomi markası. Şu sıralar MIUI 11 arayüzünü geliştiren markanın, yeni arayüzle beraber neler sunacağı da ortaya çıktı. Hemen yeni sürümle geleceklerden söz edelim. Bakalım bu kez neler sunulacak?

MIUI 11 Arayüzü Geliyor

Yeni sürümün ilk değişikliği, süper güç modu olacak. Bu mod pil tasarrufunu öne çıkarmak için kullanılacak olan bir mod. Söz konusu modu aktif ettiğiniz zaman ekran siyah beyaz hale getirilecek.

Ekranın siyah beyaz hale getirilmesi pil tasarrufunu arttırmak için kullanılacak ancak tek yöntem bu olmayacak. Bunun dışında söz konusu modu açık konuma getirdiğiniz zaman sadece çağrı ve mesaj menüsüne erişim sağlanacak. Kısacası maksimum tasarruf elde etmiş olacağız.

Yeni sürümün artıları bununla sınırlı değil. MIUI 11 sürümüyle beraber değişecek bir başka kısım ise animasyonlar ve simgeler olacak. Marka çok uzun bir süredir kullandığı animasyonları ve simgeleri değiştirecek. Daha modern simgeler ve animasyonların kullanılacağından söz ediliyor.

MIUI 11

Simgelerde yapılan değişiklikler, karanlık modla desteklenecek. Tüm sistem genelinde gerekli olacak olan karanlık modu etkinleştirilmesi de oldukça kolay olacak. Bunun için değişen bildirim menüsünden yararlanmak yeterli olacak.

Ekran görüntülerinde yeniliklerin yapılacağı, simgelerin yenileneceği, bildirim menülerinin değişeceği MIUI 11 arayüzü için daha birçok değişiklik gelmesi bekleniyor. Bu değişikliklerin zaman içerisinde açıklanması bekleniyor.

Henüz MIUI 11 sürümünün ne zaman yayınlanacağı ve hangi cihazların bu sürümü alacağı konusunda da bir bilgi olmadığını ekleyelim. Bunlar için bir süre daha beklemek gerekiyor. Özellikle hangi modellerin güncelleme alacağının kısa süre sonra açıklanmasını bekliyoruz.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı