Oyun

Minecraft Işın İzlemesi Desteğine Kavuşuyor

Minecraft için RTX teknolojisi getirecek olan güncelleme yolda.

Nvidia ekran kartlarıyla beraber sunulan RTX yani ışın işleme teknolojisi, oyun dünyasına yeni bir yorum getirdi. Oyunların biraz daha gerçeğe yakın bir havaya bürünmesini sağlayacak olan teknoloji, bir bir piyasadaki oyunlara da uyum sağlamaya başladı. Son olarak bir efsane haline gelmiş olan Minecraft için yeni bir adım atıldı.

Minecraft için yeni bir dönem başlıyor

Microsoft çatısı altında bulunan Mojang ve Nvidia ortaklaşa bir çalışma yaptı ve RTX teknolojisini oyuna uyarlamayı başardı. Testlerin başarılı olduğu açıklanırken, ışın izleme sisteminin oyuna nasıl bir artı getireceği de yayınlanan görsellerle görüntülendi.

Yayınlanan görsellere baktığımız zaman, güncelleme sonrasında oyunun çok daha dikkat çekici olacağı görülüyor. Evlerin içerisine yansıyan ışık, gölgelendirmeler, nesnelerin ışıklandırılması çok daha gerçekçi.

Minecraft

Yansımalar konusunda da çok daha başarılı bir oyunun sunulacağı görülürken, bu sistemi kullanmak için kontrolün kullanıcılara bırakılacağı da açıklandı. Yani isteyen kullanıcılar RTX özelliğini kapatabilecek.

Minecraft Işın İzleme güncellemesinin son aşamaya geldiğini ve güncellemenin kısa süre sonra yayınlanacağını da ekleyelim. Ne yazık ki şu an için kesin güncelleme tarihi açıklanmış değil. Ama yıl bitmeden güncellemenin sunulması bekleniyor.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı