Oyun

Minecraft Earth Video ile Duyuruldu

Minecraft Earth için beklenen haber geldi. Minecraft Earth oyunu ne zaman yayınlanacak?

Pokemon GO, artırılmış gerçeklik sistemini oyun dünyasına iyiden iyiye empoze etmeyi başardı. Pokemon GO ile gelen sistem sayesinde akıllı telefonların sanal dünya ile real dünya arasında bir bağlantı oluşturduğunu da gördük. Sürekli olarak gündeme gelen teknoloji için yeni adımlar da atılmaya başladı. Pokemon GO tarafından açılan yolun, şimdilerde Minecraft Earth ile devam ettirildiğini göreceğiz.

Minecraft Earth Neler Sunuyor?

10.yılını kutlayan Minecraft oyunu için özel olarak hazırlanmış olan Minecraft Earth yapımı, hem artırılmış gerçeklik oyunu serilerini gündeme getiriyor hem de bu alanda yeni bir yorum oluşturuyor.

Minecraft yapısının aynı şekilde korunduğunu görüyoruz. Yine Minecraft yapısında olduğu gibi açık dünya temalı bir oyun ile karşı karşıya kalıyoruz. Ana oyunda olduğu gibi yeni yerler inşaat etmek ve yeni merkezler oluşturmak mümkün olacak.

Bunun dışında kendinize oluşturduğunu dünyayı, diğer oyuncularla paylaşmanız da mümkün olacak. Tek yapılması gereken oyunu açmak ve oyunun dünyasına giriş yapmak.

Oyuna girdiğiniz anda, akıllı telefonunuzun kamerası aktif hale geliyor ve akıllı telefon kamerası real dünyayı Minecraft dünyasına taşıyor. Bunun dışında alt yapıda yine görev sistemi üzerine bir işleyiş söz konusu olacak.

Open Street Map verileriyle oynanacak olan oyunun altyapısı da yine Microsoft sistemleri üzerinden yönetiliyor. Microsoft Azure sistemi üzerinden devam eden alt yapı, muhtemelen yeni sistemlere aktarılmayacak ve doğrudan Azure üzerinden çalışmaya devam edecek.

Minecraft Earth oyunun tüm oyuncular için yayınlanması için ise bir süre daha beklemek gerekiyor. Bunun için kapalı beta testlerinin tamamlanmasını beklemek gerekecek. Şimdilik kapalı beta testlerinin kendi ülkesinde devam ettiği yapım, tüm kullanıcılar için sunulması konusunda ise net bir tarih vermiş değil.

Minecraft Earth oyununun herkes için yayınlanması konusunda yıl sonunu beklemek gerekecek. Yıl sonunda yapımın tüm kullanıcılar için kullanıma sunulduğunu göreceğiz. Şimdilik paylaşacağımız detaylar bu şekilde. Dilerseniz oyun için yayınlanan ilk videoyu da izleyebilirsiniz.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı